İmamoğlu’nun konuşmaları izlenme rekoru kırdı

İmamoğlu’nun konuşmaları izlenme rekoru kırdı

YSK’nın İstanbul seçimlerini tartışmalı bir kararla iptal etmesinden sonra İstanbul Büylükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilk açıklaması ve Beylikdüzü’nde yaptığı konuşma sosyal medya üzerinde izlenme rekoru kırdı. Yayınların üzerinden 12 saat geçerken İmamoğlu’nun YSK’nın kararına ilk tepkisi ve Beylikdüzü konuşması toplamda 3 milyon 200 binden fazla izlendi.

İmamoğlu dün gece YSK’nın kararını AKP’nin YSK’lı üyesi Recep Özel’in twitter hesabından duyurduğu saatlerde Sultanbeyli’de bir ailenin iftar masasının konuğuydu. İmamoğlu’nun burada yaptığı ilk değerlendirmenin videosu kısa sürede twitter’de 1 milyondan fazla izlendi.

Daha sonra İmamoğlu’nun Beylikdüzü’nde yapacağı konuşma beklenmeye başlandı. Bu konuşmanın bütününü sadece Halk TV canlı yayınlarken öteki televizyonlar çok kısa süre yayınlamayı tercih etti.

İmamoğlu’nun konuşması Facebook ve Twitter üzerinden canlı yayınlandı ve kısa sürede 3 milyondan fazla izlenerek Türkiye’deki televizyonların tümünün izlenme oranlarını geçti. Video facebook üzerinden 1.287.803, Twitter üzerinden iki videosu 1.952.000 kişi tarafından izlendi.

Ekrem İmamoğlu İBB Meclis görüşmelerini de canlı yayına açmış ve bu görüşmeler de 3 milyon 500 bin kişi tarafından izlenmişti.

About Post Author