İMAMOĞLU’NDAN YERİNDE DÖNÜŞÜM İNCELEMESİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bayrampaşa Yerinde Dönüşüm Projesi”ni yerinde inceledi. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman’dan projeyle ilgili bilgi alan İmamoğlu, saha gezisi sırasında projenin ne zaman biteceğini soran vatandaşı bilgilendirdi.

İmamoğlu vatandaşın, “Tapu işi ne olacak” sorusuna, “O, Meclis’te 5 aydır bekleyen bir konu. Meclis’in buna ‘Evet’ demesi lazım. Umut ediyoruz Temmuz’da da o işi çözüp, hızlıca önümüze bakacağız. Plan çıkınca, tapu verebiliyoruz” yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski cezaevi alanında konumlandırılan İsmet paşa Mahallesi’ndeki “Bayrampaşa Yerinde Dönüşüm Projesi”nde incelemelerde bulundu. İmamoğlu, saha gezisi öncesinde İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman’dan projeyle ilgili sunum aldı. Kahraman, İmamoğlu’na ile ona eşlik eden İBB üst yönetimine, projenin tarihçesini, önlerine çıkan zorlukları ve geliştirdikleri çözümleri anlattı. Kahraman, İsmetpaşa Mahallesi sakinlerinden yüzde 65 ile anlaşma sağlandığı, kalan yüzde 35’le ilgili ikna çalışmalarının sürdüğü bilgisini paylaştı.

About Post Author