GEKA Yönetimi 119. Toplantısı için Aydın’da toplandı

Güney Ege Kalkınma Ajansı 119. Yönetim Kurulu Toplantısı, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ev sahipliğinde Aydın Valiliği’nde 30 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Muğla Valisi Esengül Civelek, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Valisi Hasan Karahan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katılım sağladı.

Toplantının açılışı, 2018 Temmuz ayından beri Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından yapıldı. Kalkınma Ajanslarının kuruluşu ve görevlerini düzenleyen ilgili mevzuat gereğince, Sayın Valilerimizce birer yıllık süreyle dönüşümlü olarak illerin alfabetik sırasını takiben yürütülen yönetim kurulu başkanlığı görevini Vali Civelek’e devreden Vali Karahan; yeni Yönetim Kurulu Başkanı Muğla Valisi Esengül Civelek’e yeni dönemde başarılar diledi.

Ayrıca, iki yıl boyunca yönetim kurulu üyeliği görevlerini icra eden ve 9 Ağustos tarihinde görev süreleri tamamlanacak Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan Ülken ile Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Uğur Erdoğan’a kıymetli katkıları için teşekkür edildi.

Yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında devam eden toplantıda Ajans’ın 2020 yılı Çalışma Programları hazırlıkları üzerine istişare edildi. Ayrıca, Ajans’ın devam eden destek programları hakkında ayrıntılı bilgiler sunuldu.

Toplantının son bölümünde Vali Civelek Yönetim Kurulu üyelerine teşrifleri ve katılımlarından dolayı teşekkür etti ve bu vesileyle GEKA’nın 10. Kuruluş yıl dönümünü kutladı. Vali Civelek sözlerine yaşam kalitesi yüksek, doğasını koruyan, yeniliğe dayalı üreten, küresel turizm odağı bir Güney Ege olma yolunda toplantıda alınan kararların bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı ve başarılı olmasını dileyerek son verdi.

About Post Author