Esenyurt Belediyesi’nden Gençlere Online Sınav Desteği

Esenyurt Belediyesi’nden Gençlere Online Sınav Desteği

Esenyurt Belediyesi Koronavirüs salgını nedeniyle Lise ve Üniversite giriş sınavlarına evlerinde hazırlanan gençler için ücretsiz online deneme sınavları düzenliyor.

Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi, Koronavirüs salgını nedeniyle, okulları kapatılan öğrencilere online sınavlarla destek oluyor. Merkez, evde uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) , Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Liseye Giriş Sınavlarını (LGS) online olarak düzenliyor.Müfredata uygun olarak hazırlanan sınavlarda, öğrenciler lise ve üniversiteye giriş sınavı öncesi kendilerini ölçme ve eksik kaldıkları konuları tamamlama fırsatı yakalayacak.

SİSTEM GÜN BOYU ERİŞİME AÇIK OLACAK

21 Mayıs Perşembe günü Esenyurt genelinde online olarak yapılacak TYT-AYT ve LGS sınavları gün boyu erişime açık olacak. Sınava katılmak isteyen öğrenciler, sınav günü ogrenci.limitledene.com adresinde yer alan formu doldurup, Esenyurt Belediyesini seçerek sisteme kolayca giriş yapabilecek.

ÇÖZÜMLER AYNI GÜN YAPILACAK

Sınav sonrası soruların çözümleri, online olarak yapılabilecek. Öğrenciler cevap anahtarına ve çözümüne kolayca ulaşabilecek. Soruların çözümünün anlatıldığı videoweb sitesinde canlı olarak yayınlanacak.Sonuçlar ise, üç gün içinde öğrencilerle paylaşılacak.

KENT HAYAT MEDYA EKİBİ.