Edremit Belediye Başkanı Arslan genç siyasetçilerle bıuluştu

Edremit Belediye Başkanı Arslan genç siyasetçilerle bıuluştu

Avrupa Demokrasi Haftası nedeniyle Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, farklı siyasi partilerin gençlik kolları temsilcileriyle Sıdıka Erke Etnografya Müzesi bahçesinde bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Edremit’te bu yıl 10-15 Ekim tarihleri arasında 3’üncüsü kutlanan Avrupa Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Saadet Partisi gençlik kolları temsilcisi gençlerle bir araya gelerek görüş alış verişinde bulundu. Keyifli geçen toplantıda Türkiye’nin siyasi tarihinden ve gençlerin siyasetteki rolünden bahsedildi.

Başkan Arslan, gençlerin siyasette aktif rol almasının Türk siyasetine sağlayacağı faydalardan bahsetti. Genç siyasetçilere hiçbir siyasi partide yeterli desteğin sağlanmadığını ifade eden Arslan, “ Gençlerimizin siyasette aktif rol alması siyasete yepyeni bir soluk kazandıracaktır. Şimdiki gençler bizlerden farklı olarak siyaseti daha çok sorgulayarak ve araştırarak takip ediyorlar. Fakat bizler,  gençlerimizi siyasete kazandıramıyor onlara yeterli desteği vermiyoruz. Genç kontenjanı adı altında gençlerimize son sıralarda, seçilmeyecek yerlerde göstermelik olarak siyasette yer veriyoruz halbuki  onların en ön sıralarda siyasette yer alması Türk siyasetine artı değer katacaktır” dedi. AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili ve Saadet Partili gençlere siyasi hayatlarında  başarılar dileyen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, onları üst sıralarda görmek istediğini ve onların vatanın geleceği olduğunu belirtti. Toplantı, karşılıklı geçen sohbet ve görüş alışverişinin ardından son buldu.

 

About Post Author