DOLAR BAŞLIK PARASI İLE OLSUN

DOLAR BAŞLIK PARASI İLE OLSUN

Ceviz kurdu, bir delik açıp cevizin içine girer. İnsan beynine benzeyen ceviz içini yemeye Yöneticilikte Liyakat, Bilgi Tecrübe, Azimli ve Özgüvenlilik Esastır…
Başlar yedikçe büyür şişmanlar yeterince doyunca çıkıp gitmek ister fakat irileştiği için girdiği delikten çıkamaz. Daha da kötü olanı; içi yenilen ceviz de kurumuş ve sertleşmiştir.
O’ deliği genişletmek artık imkânsızdır. Kurtçuğun delikten çıkmak için tek çaresi vardır: Zayıflamayı uzun zaman beklemek, Aç kaldıkça zayıflar, eski cılız haline döner ve çıkar.
Fakat çıktığında mevsim bitmiş, ortada aç ve cılız bir kurtçuk ile içi boş bir ceviz kalmıştır. Kimi insanlardaki para ve mal mülk hırsı da ceviz kurduna benzer. O hırsı yenip, artık yeter, dediğinde baharlar ve yazlar bitmiş olur. Geriye kalan sadece, ömrün soğuk ve renksiz kişiliğidir.
İktidarlar; eğer ki kendi iradeleri dışından elde edilirse asla Muvaffak olamazlar çünkü en başta borçlu ve boyundurukla işe başlıyor ve destekleyen daima amir durumundadır.
Sadece İktidardakiler için değil muhalefettekiler içinde geçerli olan bir yöntemdir.
Her ne kadar yetkili olurlarsa olsunlar fakat mazeretlerle günü kurtarmaya çalışırlar.
Kars’ta ekmeğe zam geliyor diye vatandaş halk ekmeğin önünde kuyruğa dizildi ve yarım saate 10 bin ekmek satıldı.
Yani 60’lı yıllarda Amerikan süt tozu dağıtıldığı manzarayı bana anımsattı.
Bu iktidar başka işi yok mu? İşi gücü zam yapmak mı? Her gün petrol kuyuları, Doğalgaz rezervleri bulduk, uyutmalarıyla vatandaşı hayal kırıklığa sürmekten başka bir icraatları. Birleşik arap emirlikleri ihale alacak, sanki katar katar trenler gibi para yağdıracak, katar dediğiniz ülkecik bir Amerikan silah üssü olduğunu her kes biliyor,
Türkiye her anlamda güçlü zenginlik kaynaklarıyla 10’larca ülkeyi besleyebilecek potansiyele sahiptir.
Ne olur gerçek kalkınmanın hayata geçirmenin yollarını araştıralım,
Ardahan’lı Çiftçi Hayrettin Hanoğlu, bir soru üzerine Tarım bakanına seslenerek şu cevabi verdi: Ardahan’ımıza kimse iftira atmasın, tek tefeci varsa o’da Tarım Kredi Kooperatifleridir diyerek dikkatlerini çekti.
Tarım bakanı, tarımı ve çiftçiyi şaha kaldırmış gibi, birde savunma sanayi’ne el atıp teknoloji ile göklere çıktıklarını ve S. 400’ler üzerinden hava atarak gündemi başka yöne taşıdı.
Ülke yönetimimiz bu kadar yükselişe geçmiş meğer haberimiz olmamış.
MUDUMUZ YARINLARA EMANET HAYALİYLE.
Mutlu Yıllara Doğru-
Saygılarımla

About Post Author