Demirbey’den Anadolu Rock Tarzıyla “Saçlarını Yol Getir”

Demirbey’den Anadolu Rock Tarzıyla “Saçlarını Yol Getir”

Başarılı şarkıcı Demirbey, 2O yıl önce usta sanatçı İbrahim Tatlıses’in seslendirdiği “Saçlarını Yol Getir ” isimli türküsünü, Anadolu rock tarzında coverlayarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Demirbey yeni çalışmasını,Yıldız Tilbe’nin de yapımcılığına devam eden Özdemir müzik etiketiyle,tüm dijital platfromlarda geçtiğimiz günlerde müzikseverlerin begenisine sundu. Sözleri Aşık Fakir-Rıza Karahan’a aranjesi Serhat Çay’a ait olan “Saçlarını Yol Getir ” adlı cover çalışmada, farklı sound ve Demirbey’in Anadolu rock tarzındaki kendine has yorumu da dikkat çekici güzellikte…

İzdivaç programından sahnelere transfer

Birkaç yıl öncesine kadar raiting rekorları kıran Esra Erol’un sunduğu izdivaç programında bulunan ve hem programın hem de izleyicilerin adeta fenomeni haline gelen Demirbey, raiting savaşlarının ortasında gelen teklif üzerine Zuhal Topal’ın izdivaç programına transfer olmuştu. O dönemde de müzikle her zaman içiçe olan Demirbey;seslendirdiği şarkılardaki performansıyla izleyicilerden tam not almıştı.

Annesinin sevdiği türküydü

Bir yandan usta sanatçı İbrahim Tatlıses’in yıllar öncesinde söylediği türküyü, Anadolu rock tarzında seslendirmenin heyecanını yaşayan Demirbey; diğer yandan da rahmetli annesinin en sevdiği türküyü söylemenin buruk bir mutluluğunu yaşıyor.

Klip için rota Nevşehir

Ümit Karadağ yönetmenliğinde Kapadokya’da gerçekleştirilen “Saçlarını Yol Getir”in klip çekimlerinde birbirinden güzel görüntüler ortaya çıktı. Gerek youtube gerekse sosyal medya platformlarında müzikseverlerin beğenisini toplayan Demirbey , kısa bir zaman diliminde de,iddialı tıklanma sayısına ulaşarak izleyicilerden tam not aldı.

“Anadolu rocktaki boşluğu dolduracağım”

Anadolu rock tarzı şarkısı için Türkiye’de “Saçlarını Yol Getir” i coverlayıp; seslendirerek bir ilke imza atmanın heyecan ve mutluluğunu yaşayan Demirbey, “Anadolu rockta bir boşluk var. Bu yolda ilerleyerek;bu boşluğu kendi tarzımla dolduracağım” dedi.

About Post Author