Demirbey: Müzikseverlerin kalplerinde yer edinmek istiyorum

Demirbey: Müzikseverlerin kalplerinde yer edinmek istiyorum

Demirbey yeni çalışmasını, Yıldız Tilbe’nin de yapımcılığına devam eden Özdemir müzik etiketiyle, tüm dijital platformlarda geçtiğimiz günlerde müzikseverlerin beğenisine sundu. Sözleri Aşık Fakir-Rıza Karahan’a aranjesi Serhat Çay’a ait olan “Saçlarını Yol Getir ” adlı cover çalışmada, farklı sound ve Demirbey’in Anadolu rock tarzındaki kendine has yorumu da dikkatleri çekti… Biz de Demirbey ile bir araya geldik ve sorularımızı yönelttik…

Röportaj: Yağmur Tanyıldız

Öncelikle yeni şarkınız hayırlı olsun. Bir ilk gerçekleştirdiniz. Anlatır mısınız nasıl oldu, nasıl gelişti, bu şarkının coverlama fikri kimden çıktı?

Teşekkür ederim, şarkının coverlama fikri tamamen bana ait. Bir gece sahnedeyim. Anadolu rock okurken “Saçlarını Yol Getir” i de okudum. Çok güzel tepki geldi. Benim de çok hoşuma gitti ve işte o an karar verdim.

Gelen tepkiler gerçekten çok güzel. Siz ne düşünüyorsunuz? Mutlu musunuz?

Evet, gelen tepkiler harika. Sahne yaparken okuduğum sevgili İbrahim Tatlıses’in tanıttığı Aşık Fakir’e ait olan türküyü Anadolu rock olarak okuyup hayata geçirmek ve beğenilmesi beni de çok mutlu etti.

Daha önce Esra Erol ve Zuhal Topal’ın sunduğu evlilik programlarındaydınız. O programlardan sahnelere adım attınız. Bu durumun avantajları ve dezavantajları oldu mu? 

O programlara katıldım ve bundan da asla pişman değilim. Çünkü yüzüm tüm Türkiye olmak üzere bazı dış ülkelerde bile tanındı.

“Demirbey” neden desem?

Beni o programlardan bilenler yolda, metroda, avm’de anlayacağınız her yerde gören “Aaaa Demir bey” diye hitap ediyorlar. Bu hoşuma gitti ve kullanmak istedim. Bunun örnekleri var; baba, ana, usta, vs gibi ben de neden “Demirbey” olmasın dedim.

Bundan sonraki projeleriniz neler? Hayalleriniz var mı sırada bekleyen?

Hayaller ve kurulan hayali gerçekleştirmek her insanın hedefinde olmalı. Ben de şu an kısmen gerçekleştirdim çok zor olsa da. Bundan sonra da devam edip başarılı olmak en büyük isteğim tabi ki. Hayaller bitmez malum…

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Son olarak şunu söyleyebilirim. Anadolu rock müziğinde bir boşluk var uzun zamandır. Hedefim bu boşluğu kendi tarzımla doldurup müzik severlerin kalplerinde yer edinmek. Tüm okurlarınıza sevgi ve selamlarımı da iletiyorum. Teşekkürler ederim.

About Post Author