DATÇA’DA ÇÖPLER GİTTİ ÇOCUKLAR ŞENLENDİ!

Halkın sorunlarına duyarsız kalmayan Datça Belediyesi,  iskele mahallesinde 1 yılı aşkındır şikâyetlere konu olan çöp konteynerleri kaldırarak, sokağın çöplerine mobil toplama çözümü getirdi.
Muğla’nın turistik ilçesi Datça’da İskele Mahallesi 91 sokak sakinleri, aileleri ile birlikte daha sağlıklı günler yaşamaya başladı. Sokak içinde evlere çok yakın olan çöp konteynerlerinin kaldırılması ve çöp toplama sorununa çözüm bulunması için 29 sokak sakinin belediyeye yaptığı imzalı başvuru sonucu, Datça belediyesi yaptığı yeniden değerlendirme sıonucu, çöp konteynerlerini olduğu yerden kaldırdı.
ÇOCUKLARDAN BAŞKANA PANKARTLI TEŞEKKÜR

Çöp konteynerleri kaldırıldıktan sonra mahalle sakinleri yeniden evlerinin önünde buluşmaya başlarken, sokağın çocukları da Sokak Sözcüsü Fatma Musayeva ile birlikte temizlenen alanda hazırladıkları teşekkür pankartlarıyla, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve Belediye çalışanlarına teşekkür pozu verdiler.


Hasta Bakım Hizmetleri yaparak geçimini sağlayan Fatma Musayeva;  daha öncesinde evlere çok yakın olan çöp konteynerlerinin, evden çıkamayacak kadar pis koku ve mikrop saçtığını ve bundan da daha çok sokakta yaşayan çocukların olumsuz etkilendiklerine dikkat çekerek; Belediye Başkanımız ve çalışanlarımıza bizi dikkate aldıkları için çok teşekkür ediyoruz. Çöplerimiz bundan sonra belirli saatte sokaktan geçecek çöp kamyonları tarafından alınacak. Bütün sokak sakinleri olarak bu uygulamadan memnun olduk.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

About Post Author