Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YSK mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YSK mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘İşin Geleceği’ konferasında açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında İstanbul’daki seçim sürecine de değinen Erdoğan, “YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de bitmiştir. Tartışmaları geride bırakıp asıl gündemimize odaklanmalıyız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“Memur-Sen’in mevcut yönetimini inşallah güven tazelemiş olarak önümüzdeki dönemde çalışmalarını çok daha güçlü sürdüreceğine inanıyorum. Sendikamızın bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Akif inan sendikayı sadece memurların hak ve hukukunu savunan bir çatı olarak değil milli bir diriliş hareketi olarak tasarruv etmiştir. Onun nazarında Memur sen ülkemizle beraber dünyanın dört bir yanın hakları elinden alınan yüz milyonların da sesi soluğu olan bir müessesedir. Türkiye’nin son yıllardaki tüm demokrasi hamlelerinde memur sen kritik rol oynamıştır.”

“Memur-Sen ülkemiz için önemli bir kazanımdır”

Sendika ağalarının siyasetçilere ayar verdiği günler geride kaldı. Kritik dönemlerde vesayetçiler yerine milli irade yanında saf tutan Memur-Sen ülkemiz için önemli bir kazanımdır.

Seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki gelişmelerden rahatsızlık duyma gibi veya bulundukları yerde mücadelelerini kararlı bir şekilde sürdüremeyenler dolayısıyla memur sen camiasının rahatsızlık duymaması gerekir. İnsanoğu bir yere kadar menfaatleri ile beraber yürü. Ben memur-sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Seni makamından mı alacak? Alsın. Memurluktan mı atacak? Atamaz. 657. madde sizi koruma altına almıştır. Arkanızda kapı gibi Memur-Sen var. Şunu da bilin arkanızda hükümet var. Tribünden seyirci olamayız.

“Sendikanı değiştir diyenlere karşı dimdik durarak yerini korumalıdır”

Bir zulüm varsa bunun karşısında durmak bizim için en önemli görevdir. Memur-Sen yerlerinde dimdik durmalı ve sendikanı değiştir diyenlere karşı dimdik durarak yerini korumalıdır.

Bakıyorsunuz batı dünyasını belli kesimleri tüm medya organları ile ekonomimizi bitmiş göstermenin çabası içinde. Hangi başlıkları atarsanız atın Türkiye dimdik ayaktadır ve güçlenerek yoluna devam edecektir. Bu medyaya artık biz alıştık. Ama biz yolumuza dimdik durarak devam edeceğiz. Financial Times böyle yazmış. Sen ne yazarsan yaz. Benim ülkemin durumu ortada. Bunlar ilk defa bu başlıkları atmadılar. Bunlar yeri gelir madalya dağıtırlar yeri gelir bu başlıkları atarlar. Ülkemizdeki durum ortadadır ve güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Ey Finacial Times 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’yi sen tanıdın mı? Uluslararası kurumlara yazı yazarak asılsız iddiaları gündeme getirerek Türkiye’nin terör örgütlerine dair yürüttüğü mücadeleyi engellemek istiyorlar. Bizi rahatsız eden birkaç marjinalin iddiası değil iddialar teyit edilmeden işin aslı sorulmadan Türkiye aleyhine her türlü propagandaya prim verilmesi.

“Türkiye yüzde 85’e sırtını dayamıştır”

31 Mart seçimleri demokrasi şöleni olarak geçti. Tabi bir takım tartışmalar oldu. Dünyada bizim gibi bir katılım oranına sahip ülke yok gibidir. Seçimlerin tüm milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. ABD’de katılım yüzde 50. Türkiye yüzde 85’e sırtını dayamıştır. Sandığa giden tüm vatandaşlarıma buradan şükranlarımızı sunuyorum. Bu güçlü destek milli irade için tarihi bir katılımdır. Son altı yılda çok sayıda provakosyana ülkemiz maruz kaldı. 15 Temmuz en büyük ihanetlerden biridir.

Seçim dönemi tamamlanmıştır herkes içine gücüne yönelmiştir. Kimse hak arama mücadelesine girenleri hakaretle eleştirme yoluna gidemez. Türkiye’nin bekası vatandaşların birlik ve beraberliği her türlü politik hesabın üstündedir.

Ülkemizin önünde 4 buçuk yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor. Bu dönemi çok verimli değerlendirmemiz gerekiyor. Ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir. Gayemiz refahı artırmak güvenliği koruyarak Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır. Ülkemizin ihtiyacım olan yapısal reformları hayata geçirmeye devam edeceğiz.

 

 

About Post Author