CHP Heyetinden Elazığ İYİ Partiye Ziyaret

CHP Heyetinden Elazığ İYİ Partiye Ziyaret

Deprem sonrası vatandaşların dertlerini dinlemek için Elazığa giden CHPli milletvekilleri İYİ Parti Elazığ il başkanlığını ziyaret etti.

Deprem sonrası Elazığ’a, çıkarma yapan CHP’den  30 Milletvekili şehirde konteynır kent ve  Tokileri gezdi. Vatandaşın derdini dinleyen milletvekilleri Elazığ İYİ Parti İl binasında bir ziyaret gerçekleştirdiler. İl başkanı Mevlüt Or ve yönetimini  ziyaret eden vekiller millet ittifakının güçlenerek iktidara yürüdüğünü ifade ettiler.

CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN İLE ROPÖRTAJ

SORU: ELAZIĞ’A HOŞGELDİNİZ. DEPREMİN YARALARI SİZCE BU ŞEHİRDE SARILDI MI? GÖZLEMLERİNİZ NELERDİR?

CEVAP: Bölgede yaşanan bu afeti yerinde görmek hasarları tespit etmek ve vatandaşın sorunlarını dinlemek adına 30 vekilimizle birlikte Elazığ’a geldik. Mahallelerimize, ilçelerimize konteynır kentlerimize ziyaretlerde bulunduk. AKP de  oldu bitti herşey tamam diyenlerin bizzat gidip o konteynır kentte kendilerinin yaşaması gerekiyor. Vatandaşa hiçbişiy sorulmamış, her şey kağıt üzerinde olmuş. Örneğin Bahçe içinde evi olan vatandaşı 2+1 e kuraya tabii tutulmuş,dolayısıyla vatandaşımız sıkıntıda.Muhtarlarımızı dinledik, esnaflarımızın sorunlarını dinledik. İlgili muhalefet partisi olarak meclise yazılı ve sözlü soru önergeleri vereceğiz.

SORU: CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLARAK MUHALEFETİ ÇOK SERT YAPTIĞINIZI BİLİYORUZ. İKTİDARI ELEŞTİRİRKEN ÖZELLİKLE BU İFADELER SERT SÖYLEMLERE DAYANIYOR.SİZ PARTİ OLARAK BUNUN SİYASETTE ETKEN BİR YOL OLDUĞUNU VE İŞE YARADIĞINI SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ?

CEVAP: Parlemantoda çok sayıda vekilimiz vurguları farklı kullanıyor.Bizim görevimiz anayasa çıkarmak ve soru önergeleriyle gündeme dikkat çekmektir.Çoğu zaman parlementoda 30 maddelik bir kanun çıkarılıyor, biz  hemen hemen 25ine katılıyoruz. Mesela bazı onaylamadığımız kanunlara da diyoruz ki ya değiştirin yada düzenleyin destek verelim, bazısında amaca ulaşıyoruz. Bazısında da geri çekiliyor.Her kanuna destek vereceğiz yada vermeyeceğiz diye bir şey yok.Toplumun faydasına olan menfaatine olan herşeye  destek veriyoruz.

SORU: OLASI BİR ERKEN SEÇİM OLURSA   PARTİNİZ ŞİMDİDEN SEÇİM ÇALIŞMALARINA START VERİLDİ Mİ?

CEVAP: Muhalefet partisinde bulunan her parti iktidar olmak için çalışır,iktidar olabilmek içinde projeyi topluma sunmak ve anlatmak  için gayret gösterir.Eğer biz bu ittifakları oluşturamamış olsaydık, ve gerekli bütünlüğü sağlayamamış olsaydık halk 29 mart yerel seçimlerinde belediyeleri bize teslim etmezdi. Başta büyük şehirlerimizde olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi ve millet ittifakının bir başarısı vardır,bu başarıyı genel seçimde taçlandırmamız lazım bunu da yapacağımıza yürekten inanıyorum.

SORU:  GENEL BAŞKANINIZ  SAYIN KILIÇDAROĞLU VE CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLARAK  18 YILLIK AK PARTİ İKTİDARININ BU ÜLKEYE EN ÇOK HANGİ ALANDA ZARAR VERDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ,(SAĞLIK EKONOMİ DİPLOMASİ VS..)

Deneyimli bir siyasetçi olarak 2002 yılından bu tarafa bu iktidarın yaptığı yenilikler vardır,18 yıldır iktidarda olan bir parti kuşkusuz bişiyler yapmış olması gerekir.Bu iktidarın en önemli sorunu toplumu kamplaştırmış ikiye bölmüştür.hak hukuk adalet öncelikli yapacağımız çalışma adalet olacaktıradaletin olmadığı hiçbiryerde güven olmazadalet ve hukuk tam uygulanmıyorsa size ne yurtdışından yatırımcı gelir nede türkiyede iş adamı noktasındaki yatırımcılar gelip yatırım yapar.öncelikli adaleti hukuku tesis etmeliyiz.sağlık ekonomik arkasından gelecek konular

 

SORU: EKONOMİK VERİLER TÜRKİYE’NİN GELİŞMİŞ ÜLKELER SEVİYESİNİN ALTINDA OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.TÜM BUNLARDAN YOLA ÇIKARSAK ASGARİ ÜCRETİN BU EKONOMİK SİSTEMDE NE OLMASI CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN TALEBİDİR.

CEVAP: 4 kişilik bir ailenin verileri mevcut asgari ücretin en az 3100 olmasını talep ettik ama ne yazık ki bu talebimiz karşılığını bulmadı.aslında bu bile yeterli değildir. Ama bizim belediyelerimiz bu miktarı sağladılar 3200 3300 veren belediyelerimiz mevcut.Dünyada ve türkiyede yaşanan pandemiden dolayı esnafımız sıkıntılı zor günlerden geçiyoruz.önümüzdeki süreçte millet ittifakının iktidarında cumhuriyet halk partisinin öncülüğünde kurulacak bir iktidardasçok daha emeğe saygılı bir rakamın dönüşeceğine inanıyorum.

SORU: ELAZIĞLILARA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

CEVAP: Açıkcası Elazığ’a ikinci defa geliyorum,öncesinde  Cumhurbaşkanlığında Muharrem İnce ile  gelmiştim. Öncelikle kentin coğrafi yapısı çok uygun birde insan mozaiği çok mutlu etti bizi, insanımızın misafirperverliği, sevgisi, hürmeti, saygısı, mutlu etti.Burada İYİ Partide  bizi geniş çaplı olarak karşıladı. Çok sayıda insanımızla tanıştık, mutlu olduk. Şunu söylemeliyim ki; Elazığ’ın ekonomisi çok kötü, işsizlik çok had safhada, ve  Elazığ’a mutlaka emeğe ve üretime yönelik yatırımların gelmesi gerektiğine inanıyorum.Sanayii kuruluşlarının ve tarımın  artması gerekir. Bunları inşallah  önümüzdeki süreçte bizim iktidarımızda yapmak mümkün olacaktır.

KENT HAYAT MEDYA EKİBİ.