Bodrumlu çocuklar eğlendi, aileler keyiflendi

Muğla’nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum, 2019 Turizm Sezonuna; Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi  işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Çocuk Festivali ile başladı.

Önceki gün (28 Nisan 2019) Etkinlik sorumlusu İletişim Uzmanı Gülay Ece Harmandaoğlu koordinatörlüğünde gerçekleşen festivalde havanın da güzel olması, etkinlik alanında yüzlerce çocuğun ve ailelerinin buluşmasını sağladı. Tüm etkinliklerin ücretsiz olduğu festivalde çocuklar; şişme oyun parkında gün boyunca sıralarının gelmesini beklerken,  Doğa Koleji’nin sponsorluğunu üstlendiği Planetaryum’da izlenen uzay filmleri çocukların vazgeçilmezi oldu.

Festivalin gözdesi çocuk ve hayvan sevgisi oldu

Festival katılımcılarından Bodrum Hayvan Hakları Derneği’nin çocuklar için açtığı kuş ve kedi evi atölyesinde çocuklar keyifle hem evleri boyadılar, hem de dernek masasında dağıtılan ve sokak hayvanlarını beslemeleri için hazırlanan ücretsiz mama poşetlerini alarak, hayvan sevgisi bilincini yaşadılar. JCI Bodrum, Ata tohumlarını minikler için dağıtırken, aynı zamanda doğal yaşamın önemi ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Melike Yavuz,  Yoga Atölyesinde minik katılımcılarına kısa bir sunum ve eğitim verdi. Psikolog Miray Demir aile çocuk eğitimi ile ilgili sunumunda soru cevapları yanıtladı. Doğa koleji atölyelerinde gün boyunca çeşitli aktivitelerin de yapıldığı etkinlikte gelen çocuklara Bodrumcity.com, ARKAR ve KARADERİLİ firmalarının sponsorlukları ile yüzlerce çocuk kitabı ücretsiz dağıtıldı.

Festival bitiminde bilgi veren Etkinlik Koordinatörü, Bodrumcity.com Haber Sitesi Yazı işleri Müdürü Gülay Ece Harmandaoğlu;  Festival organizasyonlarına 11 yıl önce ilk kez “Gümbet Yeldeğirmenleri’nde Uçurtma Festivali” ile başladıklarına dikkat çekerek, “ Yapacağımız işlerde her zaman çocuk ve aileyi ön planda düşünürüz.  Geçen zamanla birlikte biz de kendimizi güncelliyoruz. Bu yıl oyun parkı ve atölyelerle çocuklarımızın daha çok eğleneceğini düşündük. Bodrum sakinlerinin gösterdiği yoğun ilgi, sorumluluğumuzu daha da artırdı. Bundan sonraki hedefimiz artık önümüzdeki yıllarda Çocuk Festivalini gelenekselleştirerek önce ulusal, sonrasında da uluslar arası düzeyde gerçekleştirebilmek.” dedi.

About Post Author