Binali Yıldırım: “Mağdur olan benim”

Binali Yıldırım: “Mağdur olan benim”

AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, YSK’nın seçimi iptal etme kararını değerlendirdi. “Gerçekte mağdur olan benim” diyen Yıldırım,”Neresinden bakarsanız bakın, oy hırsızlığı açık ve seçik bir şekilde yapılmış” ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Pendik’te Sanayici ve İş Adamları ile düzenlenen iftar yemeğinde konuştu. “Dünyanın her tarafından aynen Gezi kalkışması gibi maalesef üzerimize geliyorlar” diyen Yıldırım “Bugün ‘biz mağdur olduk’ diyenler gerçeği söylemiyor. Gerçekte mağdur olan benim. Biz gürültü, patırtı yapmadık. Biz devlet adabı görmüş insanız. Bir konu hukuka intikal ettiyse onun sonucunu sessizce beklemek gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yıldırım İstanbul seçimlerine ilişkin tekrarlanma kararı alınması hakkında şunları söyledi:

“Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Osmangazi Köprüsü’nü, hızlı treni, yolları, trenleri, havalimanlarını yaparken hep kafamdaki düşünce halka hizmet Hakka hizmet olmuştur. Bundan sonra da aynı anlayış ve titizlikle milletim bana ne yetki ve görev verirse onu yapmaya gayret edeceğim.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline değinen Yıldırım,“Gerçekte mağdur olan benim, çok açık konuşuyorum. Biz gürültü, patırtı yapmadık. Biz devlet adabı görmüş insanız. Bir konu hukuka intikal ettiyse onun sonucunu beklemek gerekir. 123 tane imzasız, boş tutanak var ama oylar işlenmiş. Neresinden bakarsanız bakın, oy hırsızlığı açık ve seçik bir şekilde yapılmış. Bu hırsızlık YSK’da görüldü ve iptal edildi” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın her tarafından aynen Gezi kalkışması gibi maalesef üzerimize geliyorlar” diyen Yıldırım, “Ne yaparsa yapsınlar, bugüne kadar bu millet her türlü oyunu bozmasını bilmiştir, ülkesi ve milleti için birlik ve beraberliğini daha da güçlendirmiştir. Ben ülkeme ve milletime güveniyorum” diye konuştu.

/article>

About Post Author