Biga TSO ile ÇOMÜ Arasıda Üniversite-Sanayi İşbirliği Çerçevesi Protokolü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Çanakkale Sorumlusu Doç. Dr. Özgür Özay tarafından koordine edilen Üniversite – Sanayi İşbirliği çalışmaları sonucunda ÇOMÜ ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında Üniversite-Sanayi işbirliği çerçeve protokolü imzalandı.İmza töreni, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Çakır arasında 11 Eylül 2019 Çarşamba günü Biga’da gerçekleştirildi. Törende Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkan Vekili Vet. Hek. Sıtkı Keçeci, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Suat Uğur, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Şahin Örnek, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Ertuğrul Bilgücü, ÇOMÜ akademisyenleri ve iş dünyası temsilcileri ile basın mensupları hazır bulundu.

İmzalanan çerçeve protokolü ile ÇOMÜ ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında sanayi alanında ortak proje, AR-GE çalışmaları, staj faaliyetleri, sektöre yönelik lisansüstü programlarının açılması ve ortak kongre sempozyum vb. konularda işbirliği çalışmaları yürütülmesinin temelleri atılmış oldu.

Ayrıca aynı törende ÇOMÜ Biga Meslek Yüksek Okulu ve Biga’da faaliyet yürüten sanayi kuruluşları, Biga OSB ve Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası arasında 3+1 mesleki eğitim işbirliği protokolleri de imzalandı.

About Post Author