BEYAZ GÜVERCİNLER BURS PROGRAMI’NA BAŞVURMAK İÇİN SON GÜN 23 HAZİRAN!

BEYAZ GÜVERCİNLER BURS PROGRAMI’NA BAŞVURMAK İÇİN SON GÜN 23 HAZİRAN!

Kadir Has Üniversitesi’nin, kısıtlı ekonomik şartlara sahip  parlak öğrencilerin en iyi eğitim imkânlarından faydalanarak kendilerine, çalışacakları alana ve ülkelerine değer katmaları ve nitelikli birer KHAS mezunu olmaları adına sunduğu benzersiz bir eğitim fırsatı olan Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurular sürüyor. Programa başvurmak için son gün, 23 Haziran Cuma!

BURS PROGRAMININ SAĞLADIĞI İMKÂNLAR

Kurucumuz Kadir Has’ın öğrencilerimize “Beyaz Güvercinlerim” diye hitap etmesinden yola çıkarak adlandırdığımız Beyaz Güvercinler Burs Programı, ülkemizin parlak zihinlerine Kadir Has Üniversitesi’nde burslu eğitim görme şansı veriyor. Çok değerli bağışçılarımız ve Kadir Has Vakfımızın katkıları ile sürdürdüğümüz Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamında bursiyer öğrencilerimiz,

 • Eğitim-öğretim ücretinden muaftutuluyor,
 • Eğitim-öğretim yılı içerisinde 10 ay süreyle aylık 5.000 TL yaşam destek bursualıyor,
 • Üniversitemizin anlaşmalı yurtlarında ücretsiz konaklama imkânı yakalıyor,
 • Kitap ve ders materyallerinin karşılanması için yıllık000 TL kitap destek bursualıyor.

KİMLER, HANGİ BÖLÜMLER İÇİN BAŞVURABİLİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup İstanbul dışında ikamet eden, başvuru sırasında 12. sınıfta eğitim-öğretimine devam eden ve YKS’de ilgili puan türünde ilk 30.000’e giren tüm başarılı öğrenciler Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurabilir.

Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamında:

 • Hukuk Fakültesi;
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler FakültesiEkonomi ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümleri;
 • İletişim FakültesiGörsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo, Televizyon ve Sinema, Reklamcılık ve Yeni Medya bölümleri;
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ile Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümleri;
 • Sanat ve Tasarım FakültesiEndüstriyel Tasarım, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ile Mimarlık bölümlerine öğrenci alınıyor.

BEYAZ GÜVERCİNLER BURSİYERİMİZ OLUN

Kadir Has Üniversitesi’nde uygulamaya geçirilen KHAS Eğitim Modeli kapsamında eğitim alacak olan Beyaz Güvercinler Bursiyerleri, yaparak öğrenme ve öğrendiğini hemen uygulama fırsatı yakaladığından, bilgilerini hızlıca pekiştirme, yetkinliklerini sürekli geliştirme ve profesyonel hayata öğrenciliğinin ilk anından itibaren hazırlanma şansını elde ediyor. Beyaz Güvercinler Bursiyerlerimiz, sektörel paydaşlarımızın üretim tesisleri ve Ar-Ge laboratuvarlarında uzun süreli ve projelere katılım içeren staj olanaklarından yararlanabildikleri gibi, akademik alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilerimiz de araştırma laboratuvarlarında çalışma, prestijli yayınlarda yer alma ve dünyanın önde gelen üniversitelerinde lisansüstü eğitimlerine devam edebilme imkânına sahip oluyor.

Beyaz Güvercinler Bursiyeri olarak Kadir Has Üniversitesi Ailesi’ne katılma şansı yakalamak için tek yapmanız gereken, beyazguvercinler.khas.edu.tr adresindeki başvuru formunu doldurmak ve başvuru için gerekli belgeleri temin ederek sistemimize yüklemek. Tüm başvurular büyük bir hassasiyet ve gizlilikle ayrı ayrı değerlendiriliyor. Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurularını eksiksiz bir biçimde tamamlayan tüm adaylar, YKS sonuçlarının açıklanmasını takip eden ilk 24 saat içinde, sınav sonuçlarını burs programına başvurdukları sisteme giriyor. İlk elemeyi geçen adaylardan, tercih dönemindeki mülakatın ardından ikinci elemeyi de başarıyla tamamlayanlar, Beyaz Güvercinler Burs Programından yararlanmaya hak kazanarak Kadir Has Üniversitesi öğrencisi oluyorlar.

BURSİYERLERİMİZİN BAŞARILARINDAN ÖRNEKLER

Vuslat Çetinkaya

Vuslat, 2022 Aralık ayında Genç Liderliği ve Girişimciliği Destekleme ve Eğitim Vakfı’nın 8 haftalık bir programı olan sanatve: Artırılmış Gerçeklik ve Kamusal Alan modülünü tamamladı. Program, Türkiye çapında seçilen 30 öğrencinin katılımıyla alanlarında yetkin isimlerle gerçekleştirildi. Kendisi aynı zamanda 2022 Ekim ayından beri üniversitemizin Kurumsal İletişim Direktörlüğüne bağlı tasarım biriminde yarı zamanlı grafik tasarımcı olarak çalışıyor. Dersleri ve işi kapsamında öğrendiği bilgilerle dijital çizim ve tasarımlardan oluşan portfolyosunu günden güne geliştiriyor. Buna ek olarak, 2023 Mayıs ayında Harvard Üniversitesi temelli Aspire Leaders Programı’na kabul edildi. 5 aşamadan oluşan programın üçüncü aşamasına katılmaya hak kazanmak için MIT ve Harvard tarafından oluşturulan edX platformunda liderlik temelli eğitimler almaya devam ediyor.

İsmail Mert

İsmail, 30 Mayıs – 28 Temmuz 2023 tarihleri arasında yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen H2O – Cultural Heritage and Migration başlıklı Erasmus projesinde katılımcı olarak yer alıyor. Yunanistan ve Türkiye arasındaki kültürel miras ve göç konusuna odaklanan projede, bu iki ülke haricinde Estonya, Slovenya, Almanya ve Fransa’dan toplamda 15 katılımcı bulunuyor. Proje boyunca kültürel miras ve göç konulu akademik çalışmalar, videolar ve görseller üretecek olan ekip, ayrıca Balkan Beats adlı dergiye özel sayı hazırlayacak.

Nezihat Kılıç

Seçilmiş 2 bin bursiyerden biri olarak, dijital ekonominin büyümesine, 18-29 yaş arası üniversite öğrencisi veya mezunu gençlerin dijital becerilerinin gelişmesine, teknoloji sektöründe istihdamın artmasına ve teknoloji odaklı girişimlerin çoğalmasına katkı sağlamayı hedefleyen Google Oyun ve Uygulama Akademisi’nde eğitim görüyor. Online dijital dönüşüm ve büyük veri dersleri ile kendini geliştiriyor. Uluslarası bir eğitim platformu olan Coursera tarafından verilen proje eğitimlerine katılmaktadır.

Sude Demir

Young Executive Academy’de (YEA) İnsan Kaynakları, Influencer Marketing, E-ticaret ve Satış, Pazarlama ve Finans dersleri alarak hem sektör hakkında pratik bilgileri öğreniyor hem de network ediniyor.

#YENİHAYAT İLK ADIM SÖYLEŞİLERİNİ KAÇIRMAYIN!

Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamında bursiyer öğrencilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz İlk Adım Söyleşilerini YouTube kanalımızdan izlemek için tıklayın.

Kadir Has Üniversitesi Beyaz Güvercinler Burs Programı ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz: beyazguvercinler.khas.edu.tr

BEYAZ GÜVERCİNLER BURS PROGRAMI HAKKINDA KISA KISA

Burs Programının İnternet Adresi Nedir?

beyazguvercinler.khas.edu.tr

Son Başvuru Tarihi Nedir?

23 Haziran 2023, Cuma

Kimler Başvurabilir?

TC vatandaşı olup İstanbul dışında ikamet eden, başvuru sırasında 12. sınıfta eğitim-öğretimine devam eden ve YKS’de ilgili puan türünde ilk 30.000’e giren, kısıtlı ekonomik şartlara sahip olan tüm öğrenciler burs programımıza başvurabilir.

Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirim?

İnternet sitemizdeki başvuru formuna ulaşmak için tıklayın: BAŞVURU FORMU

Hangi Bölümler İçin Başvuru Alınıyor?

Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamında aşağıdaki bölümlere öğrenciler kabul ediliyor:

Hukuk Fakültesi

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi:

 • Ekonomi
 • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

İletişim Fakültesi:

 • Görsel İletişim Tasarımı
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
 • Radyo, Televizyon ve Sinema
 • Reklamcılık
 • Yeni Medya

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi:

 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • İnşaat Mühendisliği
 • Mekatronik Mühendisliği
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik

Sanat ve Tasarım Fakültesi:

 • Endüstriyel Tasarım
 • İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı
 • Mimarlık

Bursiyerlere Hangi İmkânlar Sağlanıyor?

Beyaz Güvercin Bursiyerleri,

 • Eğitim-öğretim ücretinden muaf tutuluyor,
 • Eğitim-öğretim yılı içerisinde 10 ay süreyle aylık 5.000 TL yaşam destek bursu alıyor,
 • Üniversitemizin anlaşmalı yurtlarında ücretsiz konaklama imkânı yakalıyor,
 • Kitap ve ders materyallerinin karşılanması için yıllık 5.000 TL kitap destek bursu alıyor.

Başvuru koşulları ve başvuru süreciyle ilgili daha detaylı bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz!

About Post Author