Başkan Yikit öğrencilere satranç takımı hediye etti

Başkan Yikit, Iğdır merkeze bağlı okullarda İlkokul ve Ortaokul seviyesindeki öğrencilere, 1250 tane satranç takımı hediye etti.

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, merkeze bağlı okullarda, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan, hem bir spor hem de bir oyun olan satranç takımı hediye etti.

Iğdır merkeze bağlı okullara giderek ilkokul seviyesindeki öğrencilere satranç takımı hediye eden Başkan Yikit; “Öğrencilerimizin zihinsel gelişimlerine büyük katkısı olan satrancın, hem bir spor hem de oyun olmasıyla birlikte, hayatımızda analitik düşünmeyi ve sistemli hareket etmeyi, hamleleri planladığımızda hayatımızı çok etkileyen ve altyapısal düşünme sistematiğini geliştirdiğini görüyoruz. Biz yerel yönetimlerin başında olduğumuz bu süreçte sürekli öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlamaya çalıştık. Onlarla sürekli iletişim halinde olup aramızda bir bağ kurmanın gayreti içerisindeydik. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın çok daha iyi şartlarda eğitim hayatlarını sürdürmeleri bizim en büyük arzumuzdur. Ben tüm öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize de her zaman gerek öğrencilerimize gerek bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

About Post Author