Başkan Yavaş’tan Bir Destek De Ankaragücü İçin

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgını sürecinde seyircisiz oynanan maçlar nedeniyle ekonomik gelir kaybına uğrayan MKE Ankaragücü Spor Kulübü’ne destek olacaklarını açıkladı.

 

 

 Ankaragücü yönetiminin başlattığı “Hatıra Bileti” kampanyasına destek vereceklerini belirten Başkan Yavaş, “Tüm Ankaralı hemşehrilerimizi de kulübümüze gelir sağlaması için kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Koronavirüs salgını sürecinde tüm toplum kesimlerinin yanında olan ve başlattığı kampanyalarla çığ gibi büyüyen toplumsal dayanışma örneklerine imza atan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, şimdi de MKE Ankaragücü Spor Kulübü için devreye girdi.

Seyircisiz oynanan maçlar nedeniyle gelir kaybına uğrayan spor kulüplerine destek çağrısında bulunan Başkan Yavaş, MKE Ankaragücü için “Hatıra Bileti” kampanyasına destek olacaklarını açıkladı.

 

BÜYÜKŞEHİR ANKARAGÜCÜ’NÜN YANINDA

Hafta sonu MKE Ankaragücü Spor Tesislerini ziyaret ederek, yöneticilerle ve futbolcularla bir araya gelen Başkan Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden Ankaragücü yönetiminin başlattığı “Hatıra Bilet” kampanyasına destek olacaklarını açıklayarak, şöyle dedi:

“Başkentimizin asırlık çınarı, İmalat’ı Harbiye ruhunun takımı Ankara’mızın en büyük değerlerinden olan Ankaragücü, ekonomik zorluklar ve transfer yasağı nedeniyle bu sene sezona geriden başladı. Buna rağmen daha sonra yapılan hamlelerle takımımız toparlandı. Ligin geri kalan haftaları için umudumuzu koruyoruz. Pandemi nedeniyle seyircisiz oynanacak maçlar öncesince, Ankaragücü yönetiminin başlattığı ‘Hatıra Bileti’ kampanyasını bizler de destekliyoruz.”

BAŞKAN YAVAŞ’TAN TÜM ANKARALILARA DESTEK ÇAĞRISI

Başkan Yavaş, Büyükşehir Belediyesinin MKE Ankaragücü Spor Kulübüne sağlayacağı desteğin dışında spor kulübünün bu zor günleri atlatabilmesi için Başkentlilere de şu sözlerle destek çağrısında bulundu:

“Tüm Ankaralı hemşehrilerimizi de kulübümüze gelir sağlaması amacıyla bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. İnanıyorum ki el ele verirsek, Kurtuluş Savaşı’nın kulübü Ankaragücü, Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyonluğa oynayan güçlü bir takım olacaktır. Bugüne dek şehrimizin değerleri olan Ankaragücü’ne ve Gençlerbirliği’ne imkânlarımız ölçüsünde desteklerde bulunduk. Bu desteklerimize gücümüz yettiğince devam edeceğiz.” Acar Haber / AHA. 

 

About Post Author