Başkan Eroğlu: “Tokat Halkı çalışana vefa gösterdi”

Başkan Eroğlu: “Tokat Halkı çalışana vefa gösterdi”

Başkan Eroğlu’nun yeni dönem için ilk demeci: “Tokat Halkı çalışana vefa gösterdi”

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ikinci dönemin ilk gününde mesai arkadaşları tarafından karşılanarak göreve başladı.

Başkan Eroğlu mesaisinin ilk gününde sevenleri ve dostları ile birlikte Ali Paşa Camiinde sabah namazını kıldı. Sonrasında Tokat’ın manevi büyüklerinden Şeyh-i Şirvani Hazretlerinin Türbesini ziyaret etti. Burada ülke ve şehir ile ilgili hayır duaları edildi.

Belediye Başkanlık Makamında basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Başkan Eroğlu, şunları söyledi:

“Dün itibariyle hem Türkiye’mizde hem de Tokat’ımız da yerel seçimleri icra ettik. Tokat’ta değerli hemşerilerimiz bizlere teveccühlerini gösterdiler. Ben her zaman söyledim, Tokat vefa şehridir, Tokat’ın insanları vefalıdır. Kendi için ter dökeni asla yalnız bırakmaz. Hamdolsun, tam da bu tecelli etti. Tokat halkı, onlarla olan güzel münasebetimizi ve yapmış olduğumuz o güzel hizmetlerin karşılığında bizleri yeniden bu göreve layık gördü. Tokat’ta her 2 kişiden birinin oyunu alarak bir 5 sene için daha yola revan olduk. Her zaman söylüyoruz biz emanetçiyiz, asıl sahibi sizlersiniz. Mühürde, yetkide sizin dedik. Tabi bizlerde sorumluluğumuzun farkındayız. Zira 5 yılda elde ettiğimiz tecrübeler, bir taraftan Tokat’ın ihtiyacı olan konular, bu şehre yapılması gereken eserler notlarımızda, hem de gönlümüzde yer alıyor.

Önümüzde ki birkaç haftayı siz değerli dostlarımızın tebriklerine ayırdıktan sonra, hemen hızlı bir şekilde tekrar sanki hiç seçim olmamış gibi bütün çalışmalarımıza büyük bir hız vereceğiz. Söz verdik yaptık ve söz verdik, yapacağız. Önemli ve güzel 71 projemiz ile Tokat’ımızı nakış nakış öreceğiz. Ve bunu birlikte yol yürüdüğümüz mesai arkadaşlarımız ile yapacağız. Biz Tokat’ın Belediye Başkanıyız, bugün şehrimizin %50’si bizi tercih etmişse; %50’de bize daha iyi çalış, daha güzel işler yap; biz de senle olabiliriz diye mesaj vermiştir. Şimdi, biz de o geriye kalan %50’lik kısmı oluşturan vatandaşlarımızın gönlünü nasıl kazanabiliriz diye de çalışacağız. Çünkü ben Tokat’ın, oy veren, vermeyen herkesin Belediye Başkanıyım. Hangi görüşte, mezhepte olursa olsun bütün halkımıza yine kucak açacağız. Hep birlikte Tokat olmaya devam edeceğiz. Tabi, sizlerde yoruldunuz. Seçim süreçleri yoğundur, talepler çok gelir. Hepinize çok teşekkür ediyorum, hepinizden Allah razı olsun. Bu süreci çok çok iyi atlattık. Çok soğuk bir havada seçim gerçekleştirdik, çok üşüdük ama değdi. Emeği geçen herkeste teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yolunu açık etsin. Ve daha nice nice beraber yol yürümeyi de nasip etsin” dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 2. Dönemin ilk mesaisine tebrik kabulleri ile devam etti.

About Post Author