Başkan Ergin, ULTIMATE Cunda Yarışları’nın Ödül Töreninine katıldı

Bu yıl 6.sı düzenlenen ULTIMATE Cunda Yarışları  “Herkes İçin Spor Federasyonu” bünyesinde, Ayvalık Belediyesi ve sponsorların katkılarıyla gerçekleştirildi.

1500’ü aşkın sporcunun katılımıyla 12 kilometrelik parkurda bisiklet, daha sonra 2 kilometrelik parkurda yüzme,  son olarak da akşam saatlerinde koşu yarışları yapıldı.

Ödül töreninde başarılı sporculara kupalarını veren Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, bu kadar çok katılımcıyı spora teşvik eden Ultimate ekibine teşekkür ederek sözlerine başladı.  Mesut Ergin: “Yarışmacılarla birlikte bu organizasyona 3000’in üzerinde kişi Ayvalık’a geldi. Organizasyon ile hem Cunda’yı tanıtmış hem de herkesi spora teşvik etmiş oluyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Başkan Ergin, atık konusunda farkındalık yaratmaya çalışan projenin paydaşlarından Temel İhtiyaç Derneği’ne (TİDER) de teşekkür etti. TİDER sayesinde 10 bine yakın pet şişe kapaklarından ayrıldı. TİDER yetkilileri pet şişe kapaklarını engelli aracı için, yarım kalmış su şişelerini de Ayvalık Belediyesi Köpek Bakım Çiftliği’nde kullanılmak üzere ayırdılar. 10 bine yakın pet şişe ise geri dönüşüme gönderilmek üzere Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gün içinde araçlarla alındı.

About Post Author