Başkan Ergin AYMEYO’da mezuniyet törenine katıldı

Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksekokulu’nun 25. Dönem mezunları törenle uğurlandı.

Okul bahçesinde 24 Mayıs Cuma günü saat 11.00’de başlayan törene Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Garnizon Komutanı P. Albay Fevzi Koyuncu, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin,  Ayvalık Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Yakup Dinç ile belediye meclis üyeleri, daire amirleri, okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Turgut Kılıç, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Oğuzhan İlbay törene konuk olarak katıldılar.

4 bölümün ve 1380 öğrencinin bulunduğu okulda, bu yıl 130 öğrencinin mezun olduğu öğrenildi.

Törende konuşan Başkan Mesut Ergin şunları söyledi: “Ayvalık bilindiği gibi turizm anlamında bir değer olduğu kadar, Unesco kapsamında da değerlendirilecek bir bölge olması açısıyla, mimari restorasyon önem taşımaktadır.”

Sözlerini sürdüren Ergin: “Uzmanlaşmış personel Ayvalık’ımız için büyük ihtiyaçtır, bu anlamda kentimize kalifiye personel yetiştiren okulumuza, tüm öğretim görevlilerine, okul personeline, yüksekokulun burada olmasına vesile olan Balıkesir Üniversitesi’ne teşekkürü borç bilirim” dedi.

“En yakın zamanda Ayvalık’ta bir fakülte de olmasını dilerim”

Başkan Ergin gençlere seslenerek: “Eğitim-Öğretim hayatınız sona erdikten sonra gerçek sınavlarla karşılaşacaksınız, uzun bir maratonun başındasınız. Vatana millete hayırlı, üretime katkı koyan, çalışan ve başaran bireyler olmanızı dilerim.”

About Post Author