Bahçelievler’in 23 Nisan Başkanı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Bahçelievler Belediye Başkanlığına gelen Bahçelievler Yayla İlkokulu öğrencileri, Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ı makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Canan Yücelkan, öğretmenleri Eyüp Kocataş, sınıf arkadaşları Defne Arslan ve Ömer Kıvanç Demirci ile birlikte gelerek başkanlık makamını devralan 4. sınıf öğrencisi Mehmet Harun Yavaşoğlu, belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

“Tarihini bilmeyen geleceğe yön veremez”

23 Nisan Başkanı Mehmet Harun Yavaşoğlu burada yaptığı konuşmasında; “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; “Tarihini bilmeyen geleceğe yön veremez”. Biz de çocuklar ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızı tarihimiz ve kültürümüz hakkında daha fazla bilinçlendirmeliyiz. Ayrıca sıfır atık projesini okullarımızda biran önce hayata geçirmeliyiz. Bu proje ile ilgili halkımıza bilinçlendirme eğitimleri vermeliyiz” dedi.

Belediye Başkanlığı makamını, Yayla İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisi Mehmet Harun Yamanoğlu ve sınıf arkadaşları Defne Arslan ve Ömer Kıvanç Demirci’ye devreden Dr. Hakan Bahadır da; “Yarın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yani sizlerin bayramı. Bugün sembolik olarak oturduğunuz bu koltuklarda, yarın ülkemize hizmet etmek için oturacaksınız. Sizlerin şahsında, Ülkemiz ve tüm Dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum” dedi.

Diğer yandan, öğrenci, öğretmen ve velilerle bir süre sohbet eden Başkan Bahadır, öğrencilere satranç takımı hediye etti.

About Post Author