Bahçelievler’de Ramazan coşkusu

Bahçelievler’de Ramazan coşkusu

Bahçelievler Belediyesi, 11 ayın Sultanı Ramazan ayının manevi iklimini yansıtacak bir dizi etkinlikle ay boyunca vatandaşların hizmetinde olacak.

Ramazan ayı için belediye olarak birçok hazırlık yaptıklarını belirten Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır; “Bahçelievler’de sevgi ve komşulukları pekiştirerek Ramazan coşkusunu doyasıya yaşamak için kuracağımız sofralarımıza ve Ulu Camii önünde kurduğumuz Ramazan Sokağımıza tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Şirinevler Ulu Cami önü, buluşma noktası olacak

Şirinevler Ulu Camii önünde kurulan Ramazan Sokağı halkın buluşma noktası olacak. Burada kurulan minik çadırlarda, dini motiflerden, geleneksel el sanatı ebru ve hüsn-ü hat’a, tespihten hediyelik eşyaya, kitaptan, geleneksel Ramazan lezzetlerine kadar birçok seçenek bulunacak.

Sokak iftarlarında komşular buluşacak

Bahçelievler’in 11 mahallesinde kurulacak sokak iftarı sofralarında komşuların oruçlarını birlikte açması sağlanacak.

Sabit iftar çadırı ve iftar sofrası

Soğanlı Mimar Sinan Cad. Soğanlı Ticaret Lisesi yanındaki Sabit İftar Çadırında her gün yaklaşık Bin 500 kişiye iftarlık yemek ikram edilecek. Ayrıca, vatandaşlar, her akşam Ulu Cami yanındaki belediye yemekhanesinden yaklaşık Bin kişilik dağıtılacak iftar yemeğini isterlerse Ömer İnci Parkında kurulacak masalarda yiyebilecekleri gibi, isterlerse evlerinde ailece yiyebilecek.

Metrobüs durakları ve devlet hastanesinde 5 bin porsiyon çorba ikramı

Ramazan ayı boyunca İncirli, Bahçelievler, Şirinevler ve Yenibosna Metrobüs duraklarında ve Bahçelievler Devlet Hastanesi bahçesinde kurulacak stantlarda iftara evlerine yetişemeyen vatandaşlara su-çorba ve ekmek ikram edilecek.

20 Bin Ramazan kumanyası kuponu

Ramazan ayının ilk günlerinde önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi 20 Bin aileye 200’er TL tutarında erzak kuponu hediye edilecek. Vatandaşlar kuponlarıyla istedikleri ihtiyaç maddelerini alabilecek.

About Post Author