Ayvalık’ta Mahalle Evi Bilgilendirme Toplantıları

Ayvalık Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in en önemli sosyal projelerinden olan “Mahalle Evi Projesi’’ için mahallelerde bilgilendirme toplantılarına devam ediliyor.

4 Haziran’da Hamdibey Mahallesi’nde Hamdibey Kayaspor Kulübü Lokali’nde, 25 Haziran’da Ali Çetinkaya ve 150 Evler mahalleleri için Sarı Zeybek Tesisleri’nde, 26 Haziran’da Yenimahalle kahvehaneler bölgesinde yapılan toplantılara mahalle muhtarları Yener Koşvar, Halil Gencer, Talat Karadeniz; Ayvalık Belediyesi adına Kültür İşleri Müdürlüğü görevlileri Müge Okur, Turgut Baygın ile proje gönüllüleri ve mahalle sakinleri katıldılar.

Proje Yürütücüsü Müge Okur, Yenimahalle ile Hamdibey mahallelerinde yaz okulu atölye çalışmalarına başlanacağını, 4- 5 Temmuz tarihleri arasında ağız ve diş sağlığı eğitimi verileceğini söyledi.

Başkan Mesut Ergin’in eşi Canan Ergin’in de katıldığı Yenimahalle toplantısında Ergin, Mahalle Evleri ve kooperatif projelerini başından beri desteklediğini, her iki proje için de çok heyecanlı olduğunu ifade etti. Canan Ergin, “Dayanışma kültürünü yeniden kurmak hepimiz için çok önemli, mahalle evleri ve kooperatifler bu kültürü yeniden ayağa kaldıracaktır, hepimiz çok heyecanlıyız. Sürecin her aşamasında ben de sizlerle birlikte çalışacağım” diye konuştu.

About Post Author