Ayvalık’ta 23 Nisan kutlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ve ülkemizi yarına taşıyacak çocuklarımıza Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurt genelinde olduğu gibi Ayvalık’ta da 99. kez törenle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenecek ilk tören 23 Nisan Salı günü saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, siyasi parti temsilcileri, gaziler, kamu kurum amirleri, meslek odası temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaşın katıldığı törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi Atatürk Anıtına sunuldu. Vatandaşlar, Ata’nın anıtını çiçek bahçesine dönüştürdü.

Törenin ikinci bölümü 10.30’da Hüsnü Uğural Stadyumu’nda düzenlendi. Stadyumda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşması ve hafta nedeniyle düzenlenen resim-şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilmesiyle devam etti.

Şiirlerin okunduğu ve ilçedeki okulların dans gösterileri sunduğu törende, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Romanya, Bulgaristan Halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. Yumurta ve Çuval yarışmaları ile renklenen törende, spor gösterileri ve halk oyunlarının ardından bando gösterisi yapıldı. Tören Sakarya Ortaokulu gösterisi ile sona erdi.

Özgürlük ve eşitliğin dayanağı ulusal egemenliğimizi emanet ettiğimiz, ülkemizin yarınını kuracak çocuklarımıza böyle bir günü armağan eden büyük önderimiz Atatürk’ü saygıyla andıklarını ifade eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ‘’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı 99. kez, hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.’’dedi.

About Post Author