Ayvalık ve Tepebaşı Belediyelerinden ‘kardeş şehir’ protokolü

Ayvalık ve Tepebaşı Belediyelerinden ‘kardeş şehir’ protokolü

Ayvalık ve Tepebaşı Belediyeleri arasında ‘kardeş şehir’ protokolü imzalandı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kardeş şehir Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş ve Meclis Üyesi Canan Adlım ile beraberindeki heyet , Ayvalık Belediyesinde protokol imzaladıktan sonra Belediye Başkanı Mesut Ergin eşliğinde Ayvalık’ı gezdi. Başkan Ergin ve misafirleri, Ayvalık eski vergi binası, Türkan Saylan Kültür Merkezindeki 150 Evler ve Ali Çetinkaya Mahalle evi, Cunda Rahmi Koç Müzesi Sevim ve Necdet Kent kitaplığını, Cunda Taksiyarhis kilisesini, Ayvalık Ayazmasını, Şeytan sofrasını ve Küçükköy mahallesini gezip Ayvalık’ın tarihi ve doğal güzellikleri hakkında detaylı bilgi aldı.

Görüşlerini belirten Başkan Mesut Ergin ‘’ Geçtiğimiz yaz Ayvalık Belediyesi olarak kardeş belediyemiz Tepebaşı Belediyesi’ne ziyarette bulunmuştuk. Ahmet Başkanımız sunduğu başarılı hizmetleri yerinde görüşmüştük. Bugün de Ahmet Başkanımız değerli ekibiyle bize ziyarette bulundu ve kardeş belediye protokolünü imzaladık. Biz de Ayvalık’ta yaptığımız çalışmaları kendileriyle paylaştık. Zamanla birçok konuda görüş alışverişinde bulunacağız. Kardeşliğimizin ve işbirliğimizin gelişerek, her iki ilçemize de faydalı olacağına inanıyorum. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

About Post Author