Ayvalık Halkı “kooperatifleşme” dedi

Ayvalık Halkı “kooperatifleşme” dedi

Ayvalık Kooperatifleşiyor Projesi’nin ilk toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi. Proje, Ayvalık Belediyesi önderliğinde Genç İşi Kooperatif ile birlikte hayata geçirilecek.

Toplantı sonunda kooperatifleşmeye, yoğun alkışla desteğini sunan Ayvalıklılar çalışmalarda gönüllü olarak yer alacaklarını belirttiler.

Ayvalık’ta dayanışmayı ve üreterek dönüştürmeyi amaçlayan kooperatif belediyeciliğinin ilk adımı atıldı. İlk toplantıya yüzü aşkın duyarlı Ayvalıklı katıldı.

Konuşmasında proje ile ilgili örnek veren Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık’ta bamyanın yapılan çalışmalarla değerinin tarlada artacağı, artan bu değerle köylerde alternatif üretim alanlarına güç vereceğini söyledi. Başkan Mesut Ergin bugün semt pazarında bir pazarcı ile yaşadığı diyaloğu aktararak; bir vatandaştan gelen markasız zeytinyağı satma talebine karşılık, markasız zeytinyağının hem Ayvalık zeytinyağının kalitesine gölge düşürdüğünü, hem de ekonomik olarak değer kaybettirdiğini ifade edip, markalaşmanın önemini vurguladı.

 

About Post Author