Ayvalık: “100 yıldır genciz, 100 yıldır Atamızın izindeyiz”

Ayvalık: “100 yıldır genciz, 100 yıldır Atamızın izindeyiz”

Ata’mızın Cumhuriyeti emanet ettiği gençliğin bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100.yılında; tüm yurtta olduğu gibi Ayvalık’ta da törenlerle coşkuyla kutlandı.

Ayvalık’taki kutlamalara ait ilk tören,  protokol üyeleri, daire amirleri, siyasi sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ve Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenkler sunmasıyla başladı.

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Belediye Başkanı Mesut Ergin’in yanı sıra yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu törenlere katıldı.

Ayvalık’taki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri Hüsnü Uğral Stadyumu’yla devam etti.

Renkli gösteriler sunuldu

Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmen Ceyda Teksin tarafından hazırlanan programda; Mina Nur Demirkol, Dilan Kaplan, Erdinç Mert Teksin ve Onur Koç isimli öğrenciler sunumlarını tribünleri dolduran Ayvalık halkına yönelik gerçekleştirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı; müthiş figürlerle vatandaşların beğenisine sunuldu.

Öğrencilerin; ‘ 1919’ Ruhu’, Erzurum ve Sivas Kongrelerinden çıkan sonuca atıfta bulunarak sahaya ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ şeklini alarak ortaya çıkardıkları figürler, tribünler tarafından beğeniyle izlendi.

 

About Post Author