AYDIN’dan ARDAHAN’a Sosyal Belediyecilik Desteği

CHP Ardahan Belediye Başkan adayı Faruk Demir, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret ederek Sosyal Belediyecilik Projelerinden destek talebinde bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi son yıllarda hayvancılık ve tarım alanında vatandaşa nefes aldıran faaliyetler yürüttüğü dikkatleri üzerinde toplayan ve bölge halkı için hayati önem taşıyan projelerin vatandaşa oldukça büyük ve ekonomik ve organik hizmetler sunuyor.

Ardahan Belediye Başkan Adayı Faruk Demir ile Özlem Çerçioğlu, görüşmelerinde kardeş belediyecilikte gerek hayvancılık gerek organik tarımsal ürün üretiminde ATA Tohum denilen organik tohumlar alanında destek sunmaya hazır olduklarını dile getirerek, Ardahan – Aydın Dayanışma (A.A.) alanında ilk adımlarını atmaya karar verildi.

Özlem Çerçioğlu, Doğu Anadolu’daki küçük ilimi Ardahan için her türlü proje desteğimizi devam ettireceğiz. Mart ayı ortalarına doğru kardeş ilimiz Ardahan’a giderek ziyarette bulunacağız” diyerek bu ziyaretten de memnuniyet duyduğunu dile getirdi ve kardeş Serhat Kenti Ardahan’a selamlarını iletti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de belediyeciliğin sadece şehir hizmeti olmadığını göstererek sosyal belediyecilik alanında her gün yeni bir adım daha ileri atıyor. Belediye olarak boş duran bir tesisi modern et işleme tesisi haline getirdiler. Aydın’da yer alan büyük ve küçükbaş hayvan üreticilerinden hayvanlar alınıp kesilerek 15 tane ilçede Ege Et Tanzim Satış Şubeleri hizmete açarak halka satış gerçekleşiyor. Böylece arada yer alan aracı kaldırılmış oldu. Aracıya gerek bırakılmadan, bunun sonucunda hem üretici hem de tüketici kazandı. Hayvanlar, üreticiden piyasa fiyatının daha üstü fiyatlara alınıyor. Fakat bunun yanında halka daha uygun fiyatlar sunuluyor. Bugün ülkemizde girdi maliyetleri yüksek olduğu için hayvan üreticiliği çok zor yürütülüyor. Bu yüzden hayvan üretimine altyapı anlamında destek olmak adına Ege Yem aracılığıyla hayvan üreticilerine %15 daha uygun fiyatlı yem sağlanıyor.

Çerçioğlu: “Ardahan için desteğe hazırız”

Ardahan’a modern tarım ve hayvancılık projelerini uygulamak adına Aydın Büyükşehir Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu ve Ardahan Belediye Başkan Adayı Faruk Demir bir araya geldiler. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen ziyarete, Kent & Hayat Dergisi Genel Koordinatörü Dr. Metin Gürsan ve imtiyaz sahibi Hüsnü Bediroğlu da eşlik etti.

Özlem Çerçioğlu; “Ardahan’a tüm bilgi ve birkimlerimizle desteğimizi sunacağız” dedi.

 

 

About Post Author