Ataşehir’de Battal İlgezdi’li 3. dönem başladı

Ataşehir Millet İttifak Adayı ve Mevcut Belediye Başkanı Battal İlgezdi, rakibi Ak Parti ve MHP’nin ortak adayı İsmail Erdem’e büyük fark atarak seçimi kazandı.

Mazbatasını almak için Seçim Kuruluna geldiğinde Partililerin sevgi gösterisi ve coşkulu alkışlarıyla karşılaşan İlgezdi, daha sonra Cumhuriyet Parkı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak Belediye Binasına geçti. Çelenk töreninde kısa bir konuşmayla katılımcılara teşekkür eden Battal İlgezdi; “Biz bugün mazbatamızı alırken tören düzenlemek istemedik, çünkü asıl töreni Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almasıyla birlikte düzenleyeceğiz” dedi.

Battal İlgezdi görevine başladı

31 Mart Yerel Seçimlerini önde bitiren Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, düzenlenen törenle mazbatasını alarak görevine başladı. 2009’da ilçe olan Ataşehir’in kurucu Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehirlilerin %51,4 oyunu alarak, üçüncü dönem için yeniden Belediye Başkanı oldu. Mazbata töreninin ardından İlgezdi ve CHP Yöneticileri, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sundular. Daha sonra personel ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören Battal İlgezdi, belediye binasında tebrikleri kabul etti.

Ataşehir İlçe Seçim Kurulu’nda yapılan törenle mazbatasını alan İlgezdi’ye; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Filorinalı ve İl Yöneticisi Itır Öksüm destek verdi.

“Kazanan Ataşehir olmuştur”

Ataşehir İlçe Seçim Kurulu’nda ilçe halkının da yoğun katılımıyla gerçekleşen törende konuşan Başkan İlgezdi; “Yeni dönem Ataşehir’imize hayırlı olsun. Yerel seçimlerin 5 yılda bir tekrarlandığını unutmayalım. Bu seçimin hiçbir kaybedeni yoktur, kazanan Ataşehir olmuştur. Seçim sürecinde diğer aday arkadaşlarımızla birlikte saygı çerçevesinde yarıştık ve onlara da bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Ataşehir halkına beni üçüncü kez bu göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Onların güven ve destekleri en büyük gücüm olacak. Ayrıca seçim boyunca bana destek olan çalışma arkadaşlarıma, vatandaşlarıma, seçimlerin ardından yoğun çaba sarf eden İlçe Seçim Kurulu ve emniyet mensuplarına  çok teşekkür ediyorum. Sokakları mutlu insanlarla dolu, kardeşçe yaşanılan, çocuklarının hep  güldüğü Ataşehir için çalışmaya devam edeceğimizin sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

 

Haber: Bayram ÇAĞLAYAN

 

About Post Author