Atalay müjdeledi: Cambaz İstasyonu kuruluyor

Atalay müjdeledi: Cambaz İstasyonu kuruluyor

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Vali Mustafa Masatlı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürünü ziyaret ederek, Çıldır Yukarı Cambaz İstasyonu işine başlanılmasını talep ettiler. 

Gerçekleşen ziyarette Cambaz köyüne istasyon talebi olumlu karşılanırken, TCDD tarafından işe yakın zamanda başlanılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ardahan ziyaretinde Yukarı Cambaz İstasyonuyla ilgili şunları söylemişti: “Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi, Türkiye’nin ve aynı zamanda Ardahan’ın da projesidir. Demir-İpek yolu güzergâhındaki Çıldır’ın Yukarıcanbaz köyünde gümrük işletme merkezi ve donatılarıyla birlikte Canbaz İstasyonu kuracağız. Ardahan’ın turizm potansiyeli ön plana çıkacak ve sektörlerin gelişimine katkı sağlanacak”
Vali Masatlı ve Vekil Atalay daha sonra, Ticaret ve Gümrük Bakanlığı’nda ilgili Genel Müdür ve Daire Başkanı’nı ziyaret edip sınır ticaretiyle ilgili projeyi ve akabinde ATSO Başkanı Çetin Demirci’yle birlikte Türkgözü Gümrük Kapısı’nın yapım işine hemen başlanılması için TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettiler. Yapılan görüşmeler neticesinde söz konusu işlemlerle ilgili olumlu temaslarla bulunuldu.

Orhan Atalay, hem Ticaret hem de Ulaştırma Bakanı ile görüştü

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, iki sınır kapısı bulunan Ardahan’ın sınır kapılarından daha fazla faydalanması için Gümrük ve Ticaret Bakanı ile Ulaştırma Bakanıyla bir görüşmede bulundu.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabında açıklamada bulunan Vekil Atalay, “ Sınır kapılarımızdan daha fazla yararlanmak amacıyla ihtiyaç duyulan düzenlemeler ve devam eden çalışmaların bir an önce tamamlanması için Ticaret Bakanımız ve Ulaştırma Bakanımızla görüşmeler yaptık. Her iki bakanımıza da teşekkür ederim. Ardahan’ın ufku umut yüklüdür” dedi.

Kemoterapi tedavisi ünitesi hizmete başladı

Milletvekili Atalay, ayrıca Ardahan Devlet Hastanesi kemoterapi tedavi ünitesinin hizmete girdiği de belirterek şunları söyledi: “Hastalarımız dış merkezde düzenlenen onkoloji protokolünün idame tedavisini hastanemizden alabilecekler. Bu konuda eğitime gönderilmiş uzman sağlık personelimiz ile tüm hazırlıklar tamamlandı. Sağlık yönetimine ve sağlık personeline teşekkür ederim.”

 

About Post Author