Arslan: “Saka da oyunu bana verecek”

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan seçim kampanyasında vitesi iyice yükseltti. Yaklaşık 350 araçlık büyük bir araç konvoyuyla adeta Zeytinli Köyü’ne çıkartma yapan Arslan, rakiplerine yüklendi. CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Zeytinli Köyü’nde binlerce vatandaşla bir araya geldi.

Zeytinli Köy Meydanı’nda kendisini ilgiyle takip eden vatandaşlara hitap eden Başkan Adayı Arslan, Edremit’e ve Zeytinli’ye olan borcunu ödemek istediğini söyledi.

Zeytinli Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği çalışmalara değinen CHP’li Başkan Adayı Arslan’ın konuşması sık sık sloganlarla kesildi. Eşi Oya Arslan’la birlikte sahnede yer alan Arslan, rakiplerine göndermede bulunmayı ihmal etmedi.

Zeytinli’ye 5 yıldır hiçbir hizmetin gelmediğini ve bunun nedeninin de kendisinin eski Zeytinli Belediye Başkanı olmasıyla alakalı olduğunu belirten Arslan, “adeta Zeytinli benim yüzümden cezalandırıldı. Ama demokrasilerde buna yer yok” dedi.

Yaklaşık 2 bin vatandaşın katıldığı gece mitingi sonrası kendisini takip eden gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, şunları söyledi:

“Bugün büyük bir araç konvoyula Zeytinli’ye geldik. Edremit’ten Zeytinli maksimum 10 dakikadır ama biz 1.5 saatte zor gelebildik. İnanılmaz bir araç konvoyu vardı. Konvoy nedeniyle rahatsızlık verdiğimiz tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum.”

“Ruh sağlığından endişe ediyorum”

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kamil Saka’nın Zeytinli’deki bir açıklamasında kendisini ve ekibini terörist gibi gösterdiğini ifade eden CHP’li Başkan Adayı, “Yazıklar olsun diyorum. 5 yıllık belediye başkanlığı döneminde iyi-kötü bir hukukumuz vardı. Onu da yerle bir etmiş durumda. O koltuğa tekrar oturabilmek adına, koltuk hırsı adına gözünü karartmış. Dehşet anları yaşıyor. Kontrolü tamamiyle kaybetti. Ben Sayın Saka’nın ruh sağlığından endişe ediyorum. Edremit’i bu halde nasıl yönetti anlamakta güçlük çekiyorum.” dedi.

Rakipleri olan Cumhur İttifakı’nın MHP’li Belediye Başkan Adayı Tuncay Kılıç ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Kamil Saka’nın kendisi ile yatıp kalktığını söyleyen Arslan, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Hasan Arslan’la yatıp Hasan Arslan’la kalkıyorlar”

“Meydanlarda Hasan Arslan’la yatıp Hasan Arslan’la kalkıyorlar. İkisi de Edremit’te belediye başkanlığı yaptı. Meydanlarda projelerini anlatamıyorlar. Varları yokları Hasan Arslan… Onlar da biliyor gümbür gümbür geldiğimizi ve adeta paniklemiş durumdalar. İkisi de birbirinden medet umar hale geldi. Bu hallerine üzülüyorum.”

“Saka da oyunu bana verecek”

“Ne Kılıç’tan ne de Saka’dan Edremit’e hayır gelmedi ve gelmeyecek arkadaşlar. Edremit tarihinde görülmemiş nitelikte bir yönetim ortaya koyacağız. Edremit’te yaşayan her bir yurttaşımız belediyesi ile gurur duyacak. Bir insan belediyesi ile neden gurur duysun diye düşünebilirsiniz ama biz bunu başaracağız. Ve öyle güzel işler ortaya koyacağız ki, bu iki ismin de ağzı adeta açık kalacak. Sayın Saka iyice karamsarlığa kapılmış durumda. Akçay’da bir konserle program düzenlemeye çalışmış ama onu da eline yüzüne bulaştırmış. Bu işler konserle vesaire olacaklar işler değil. Bu iş sevda işi, gönül işi ama o da bunlar da yok maalesef. Ben iddia ediyorum, son 2-3 gün kala Sayın Saka da durumu görecek ve bana, Hasan Arslan’a oy verecek. Mecliste belki Vatan Partisi’ne verebilir ama başkanlıkta oyunu benden yana kullanacak bundan eminim.”

About Post Author