Arslan: “Cumhur İttifakı demek Kamil Saka demektir”

Millet İttifakı’nın CHP’li Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Kadıköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Şükrü Tunar Kültür Merkezi önünden araç konvoyu ile Kadıköy’e gelen Arslan yaklaşık 350 araçla yine gövde gösterisi yaptı.

Kadıköy Mahallesi’nde seçim çalışması gerçekleştiren CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Edremit ve Kadıköy’e dair projelerinden bahsederken, rakiplerine yüklenmeyi de ihmal etmedi. Edremitlilerin denenmişleri denemek istemediğini ve bu yüzden Edremit’te çok yüksek bir oy ile seçimi alacaklarını ifade eden Başkan Adayı Arslan, şöyle konuştu:

“Bir belediye başkan adayı düşünün, partisi yok. Bizim burada da var ondan bir tane biliyorsunuz. Her yerde söylüyorum, yine söyleyeceğim; adeta bizimle yatıp kalkıyor. Adımızı ağzına her aldığında yalanın, iftiranın bini bir para. Yok imar baronu, yok müteahhit çetesi zırvalayıp duruyor. Yalancılığını şuradan düşünün; bizi imar baronluğuyla suçlayan kişinin 5 yıl boyunca yardımcılığını, Edremit’te en çok inşaat yapan müteahhitlerden birisi yaptı. Ama adamda değişik bir ruh hali var. Kendisine birşey yapıldığında müstahak, başkasına yapıldığında hak… Bu adamın ruh hali de iyiye gitmiyor. Onun adına, ailesi adına üzülüyorum. Vallahi de billahi de üzülüyorum. Samimi söylüyorum üzülüyorum.”

“Şimdi CHP’yi eleştiriyor. Bir ara DSP’yi eleştiriyordu. DSP Genel Başkanı 500 bin TL istemiş, bu da vermemiş onu anlatıyor meydanlarda. Önceleri de Vatan Partisi’ni eleştiriyordu ama şimdi maşallah kol kola. Listesini oluşturduğu Vatan Partisi yöneticileri sabah akşam CHP’ye ağza alınmayacak hakaretler ederken CHP’li belediye başkanı olan bu zat, şimdi bunlarla kol kola. Ama Sayın Saka böyledir. Çıkar nerede, hemen dibinde biter. Öyle bir ego, öyle bir kendini beğenmişlik var ki, aman Allah’ım… Edremit’i ondan başka yönetecek kimse yok zannediyor. 32 yıl yönettiği Güre, ardından 5 yıl Edremit… Şöyle dönün bir bakın, yorumu siz yapın.”

“CHP’ye laf söylüyor bir de utanmadan. Aday adaylığı başvurusu yaptığı CHP’ye demediğini bırakmıyor. Sayın Saka adam satmayı çok sever. Adam sattığı gibi partisini de sattı. Aynı AK Parti ve MHP’nin ağzıyla konuşuyor çünkü aynı yere hizmet ediyorlar. Cumhur İttifakı demek Kamil Saka demektir… Bunu unutmayın… Şimdi bunu anlamayanlar olabilir ama bu dediğimi ileride çok iyi anlayacaksınız. Bunların bu naneleri ortaya çıkacak, sanmasınlar gizli kalacak. CHP’den adayken CHP iyiydi, kapı önüne konulunca CHP kötü oldu. Yani güzel bir ata sözü var ama ben burada bu sözü ağzımdan çıkartmak istemiyorum. Kendisine bir tavsiyem var. 1 Nisan sabahı derhal ruh ve sinir hastalıkları dalında bir tedavi görsün. Böyle bir adamın bırakın 5 seneyi, şurada 3 günlük ömrü kaldı onda bile belediyeyi yönetmesi çok sakıncalı.”

“Bana iftira atıyor, meclis adaylarıma iftira atıyor. Adamın hayatı iftira, çamur, karalama, tehdit… Birilerini aşağılamayı kendisine hem hak görüyor hem de bunu yaparak çok iyi bir şey yaptığını zannediyor. Diyorum ya ruh hali iyi değil diye, boşuna söylemiyorum. İnanın durumu hiç iyi değil. Yüce Rabbim yardımcısı olsun. Ne diyeyim başka. Allah’ım onu kızına, torununa ve değerli eşine bağışlasın.”

“Almış eline bir kâğıt parçası, benim davam olduğunu söylüyor. Ben delikanlı gibi çıkmışım meydanlara asmışım ama kendisinde o delikanlılığı göremedik. Çekindiği bir şeyler var zannedersem. Ve bu zat-ı muhterem hala daha bana sabıka kaydı üzerinden laf söylüyor. Yahu sen nasıl bir ruh halindesin, soru soruyorsun yanıtını veriyorum beğenmiyorsun. Senin sorularına senin istediğin gibi, yalan yanlış mı yanıt vereceğiz. Hodri meydan dedin, meydanlara adli sicilimi asacağım dedin ama tık yok. Ben ise astım. Bir tane de değil 5 ayrı meydana astım. Yüreğin varsa sen de as Edremitli görsün kim daha temiz. Almışsın eline bir düzenbazın kâğıt parçasını, sallayıp duruyorsun. Ama dikkatli olun, o paçavrayı da kameralara gösteremiyor. A4 kâğıdına meczubun birisi saçma sapan şeyler yazmış, Edremit’i yönetmeye talip partisiz bir aday da bunları meydanlarda okuyor. Vah benim güzel Edremit’im… Seni bu zihniyet mi yönetti 5 yıl!”

“Bir diğer aday arkadaş, Sayın Kılıç. Kılıç’ın bir daha Edremit’e belediye başkanı olma gibi bir durumu söz konusu değil zaten. Milletimiz onun notunu vereli çok oldu. Gerçi o da biliyor başkan olamayacağını ama bazı sıkıntıları var. O sıkıntılarını gidermesi için başka seçeneği yok. İstemeye istemeye aday oldu, şurada 3 gün daha gezer tozar bağırır çağırır ondan sonra doğru çiftliğine. Ben kendisinin hırpalanmasını da istemiyorum. Edremit’i mahkemelerde süründürdüğü süreçte çok sıkıntılar çekti, kolay iş değil. O yüzden dinlensin, kafasını toplasın, hayatın diğer güzelliklerinden faydalansın. Edremit artık büyüdü ve bu Edremit’in gömleği Sayın Saka’ya olduğu gibi Sayın Kılıç’a da büyük gelir.”

 

 

 

About Post Author