Arslan: “CHP’yi eleştirmek senin haddine değil!”

Millet İttifakı’nın CHP’li Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, ilk büyük mitingini Altınoluk’ta gerçekleştirdi. CHP’nin Altınoluk’taki etkin isimlerinin de katıldığı miting, büyük bir coşku içerisinde gerçekleşti.

CHP’li Başkan Adayı Arslan, ilk büyük mitingini Altınoluk’ta yaklaşık 7 bin vatandaşın katılımıyla gerçekleştirdi.

Altınoluk Köy Meydanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na ellerinde Türk Bayrakları ile yürüyen CHP ve İYİ Parti’liler, hep bir ağızdan Hasan Arslan lehine sloganlar attı.

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, CHP’li Altınoluk eski Belediye Başkanları İsmail Aynur, Hasan Özpolat ve CHP’li eski Altınoluk yöneticileri Mehmet Akif Öznal ile Mahmut Öztürk’ün de konuşmacı olarak katıldığı miting, şölen havasında geçti.

“Demokrasi Şöleni” sloganıyla gerçekleştirilen mitinge, yaklaşık 7 bin dolayında vatandaş katıldı.

Kamil Saka’nın CHP’den ayrılarak bağımsız aday olmasına büyük eleştirilerin geldiği miting boyunca, Saka aleyhine sloganlar atıldı.

Edremit’e ve Altınoluk’a yapacakları projeleri anlatarak sözlerine başlayan CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, konuşması boyunca sık sık rakiplerini eleştirdi.

Edremit’in en önemli eksiğinin kurumsallık ve projesizlik olduğunu ifade eden CHP’li Arslan, şunları söyledi:

“Değerli Altınoluklular, Edremitliler hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Bugün Altınoluk, adeta gelincik tarlası gibi. Bu ilginize, coşkunuza ve sevginize layık olabilmek için çok çalışmamız gerektiğinin farkındayız. Altınoluk son 5 yıldır hiçbir hizmet alamadı. Neden alamadığını da çok iyi biliyorsunuz. Altınoluk’a hizmet getirmekten aciz olanların hala daha hangi yüzle sizlerin karşısına çıktığını anlayabilmiş değiliz. Bir belediye başkanı düşünün, yeni dönemde tekrar aday oluyor, miting meydanlarında 5 yıllık çalışmalarını anlatmak varken, sürekli olarak Hasan Arslan’la yatıp Hasan Arslan’la kalkıyor. Neden yapıyor bunu? Çünkü anlatacak hizmeti yok.”

“CHP’yi eleştirmek senin haddine değil!”

“Edremit halkı 32 yıldır yöneticilik yaptığını iddia eden bu zat-ı muhteremden artık kurtulmak istiyor. Bunu sizler nasıl biliyorsanız, genel merkezimiz de bu şekilde biliyor. Aday yapılmadığı güne kadar, genel merkezin adeta yatıp kalkanlar, şimdi kalkmış CHP’yi eleştiriyor. CHP’yi eleştirmek senin haddine değil! Bunların kalibresi işte budur… Bu parti sana 32 yıldır makam vermiş, böyle mi ayrılman gerekiyor. Bu partiye ve dolayısıyla Edremit’e ihanetin bedelini, Edremitliler 31 Mart’ta sana ödetecekler.”

“Bu işler lafla olmuyor”

“Biz onlar gibi değiliz, biz projelerimizle geliyoruz. Sizlerin karşısına yarın öbür gün çıktığımızda bunlar gibi dımdızlak olmayacağız. Sizlere çatır çatır yaptıklarımızı anlatacağız. Edremit’in çehresini değiştirmek gibi iddialı bir söylemin altının da dolu olması gerekiyor. Lafla olmuyor bu işler. Ekip gerekiyor, vizyon gerekiyor, kurumsal yapı gerekiyor. Bunlar da çok şükür bizde mevcut.”

“Bir konuda haklarını yemeyelim”

“Şunu açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. Seçimi ara farkla kazanacağız. Bunu öyle algı çalgı için söylemiyorum. O işler, onlara ait. Algı çalgı işi, şantaj montaj işi onların ustalık alanı. Gittiğimiz her yerde, sıktığımız her elde aynı samimiyeti, aynı coşkuyu ve aynı ilgiyi görüyoruz. Millet İttifakı’nın Edremit’te yüzde 55’in altına düşmeyeceği artık anlaşıldı. Anketler de bunu söylüyor ama ben anketlere göre değil, sıktığım elin sahibine, onun gözlerine bakarak bu yorumu yapıyorum. CHP ve İYİ Parti birlikteliği Edremit’te güneşi doğuracak. Bunu onlar da çok iyi biliyor ve o yüzden saldırdıkça saldırıyorlar. Fettah komplosunda sonra bir de mesajlaşma montajını gerçekleştirdiler. Bakalım yarın hangi yalana başvuracaklar. Bir konuda da haklarını yemeyelim. Hizmet konusunda olmasa da, yalan konusunda mahirler. O konuda ellerine su dökemeyiz. Haklarını teslim edelim.”

“Herkesin başkanı olacağım”

“Dün de söyledim, yine söylüyorum. Ben herkesin başkanı olacağım. Sağcısı solcusu, o partilisi bu partilisi farketmiyor. Sayın Kılıç ve Sayın Saka’nın da başkanı ben olacağım. Bunu altını çizerek ifade etmek gerekiyor. Onlara da nasıl belediye başkanlığı yapılırmış bunu göstereceğiz.”

Büyük bir coşku içerisinde gerçekleşen miting, konuşmalar ardından tamamlandı. CHP’nin bir sonraki mitingi, 27 Mart Çarşamba günü Akçay’da gerçekleşecek.

About Post Author