Ardahan’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlandı

Ardahan’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla Ardahan Belediyesi tarafından meşaleli gençlik şöleni düzenlendi.

Ardahan Belediyesi önünden başlayan meşaleli yürüyüşe Belediye Başkanı Faruk Demir eşi Zuhal Demir, İl Başkanı Yalçın Taştan, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal ve çok sayıda Ardahan’lı katıldı. Yürüyüşün ardından Milli Egemenlik Parkında halkın yoğun ilgisiyle Ardahanlı Sanatçılar Turgay Demir ve Yudum Korel’in söylediği türkülerle sonlandı.

Ardahan’dan Coşkulu 19 Mayıs Kutlaması

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanlığı tarafından Milli Egemenlik Parkında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı.  Etkinliğe CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Belediye Başkanı Faruk Demir ve partililer katıldı.

Çelenk sunumu, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından bir değerlendirme yapan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalçın Taştan, “Bugün 19 Mayıs ‘ı kutluyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ ü anma altını çizerek söylüyorum Ulusak Gençlik ve Spor Bayramı. Dolayısıyla Atatürk’ü şu anlamda anıyoruz, 19 Mayıs’ ta Atatürk bu ülkede her şeyin aslında temelini atan, Samsun’a çıkarak ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatan büyük bir lider, büyük bir devrimci büyük bir devlet adamıydı. Tabi bu günlerde milli bayramımızda öncelikle Atatürk’ ü anlamak Atatürk ‘ü anma ile başlamamız gerekiyor. Bu anlamda düşündüğümüzde bu ülkede hiç bir milli bayramı Atatürk’ ten soyutlayamayız. Gerek yaşadığı dönemde, gerekse vefatından sonra bu ülkedeki bütün çağdaşlaşma projelerinden bütün zaferlerde Mustafa kemal Atatürk’ ün çizdiği yoldaki imzalar vardır. Dolayısıyla 19 Mayıs’ın 100. Yılında bir kez daha gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü şükranla minnetle anıyoruz” dedi.

 

 

 

 

About Post Author