Adana Belediye Başkanı Karalar: “Adana’ya gelin ciğerimi yiyin”

Adana’da 3. Uluslararası Akdeniz Lezzet Festivali başladı. Basın toplantısında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Adana’ya gelin, ciğerimi yiyin’ dedi.

Adana’nın en önemli festivalleri arasında yer alan 3. Uluslararası Akdeniz Lezzet Festivali başladı. Birbirinden lezzetli Adana yemeklerinin sergilendiği festivalin basın toplantısında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali Mahmut Demirtaş liderliğinde Adana’nın güzel günlere en kısa yoldan, hızlıca kavuştuğunu söyledi.

Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde, Adana Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, odalar ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle, 4-5-6 Ekim 2019 tarihlerinde “Büyük Akdeniz Şöleni” temasıyla düzenlenecek 3. Uluslararası Akdeniz Lezzet Festivali, Adana’nın eşsiz yerel mutfağını Akdeniz tatlarıyla buluşturacak. Festivalle ilgili detayların aktarıldığı ve Adana mutfağından özel tatların eşlik ettiği basın toplantısı Park Zirve’de yapıldı.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, ilçe belediye başkanları, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının liderlerinin katıldığı basın toplantısında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, heyecanlı olduklarını ifade etti.

Adana kabuk değiştiriyor

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’da 3-4 yıldır güzel işler yapılmaya başlandı. Kabuk değiştiriyor Adana. Lezzet Festivali, Altın Koza Film Festivali, Şalgam ve Kebap Festivali ile Portakal Çiçeği Karnavalı gibi 4 önemli organizasyonun, Adana’nın güzelliklerini tanıtmada önemli katkısı var. Çukurova Belediyemizin yaptığı festivaller de eklenince, Adana’nın güzellikleri, zenginlikleri, potansiyeli konuşulmaya başlandı. Adana özel bir kent, Adanalı özel insan. Adanalı olmaktan gerçekten büyük iftihar duyuyorum. Ülkemizin dört bir yanındaki insanlarımız çok değerli, her ilimiz değerli ama Adana başka. Bunları birleştirince ve 3-4 yıldır güzel işler yapılmaya başlayınca heyecanlanıyorum. Bugün neredeyse turist gelmeyen kentimize, yılda 1 milyon turist gelmeye başladı. Bu sayı neden artmasın?” dedi.

Birleştirici liderlik için teşekkür

Adana’yı çok önemli ve özel yapan özelliklerin dün de mevcut olduğunu kaydeden Başkan Zeydan Karalar, “Bugün iyi işler yapılmaya başlandığına tanık oluyoruz. Adana için çalışmaya kararlı bir yönetici kadrosu mevcuttu fakat bir takım kaptanına, bir öndere ihtiyaç vardı. Her yönetici ayrı ayrı bir şeyler düşünüyordu ama bizleri birleştiren Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Gerileyen, kötüleşen, kötü olaylarla anılan Adana’nın yerine güzel işlerle anılan ve ekonomik olarak iyiye giden, hedefe giden bir Adana oluşuyor. Amaçlarımıza ulaşmış değiliz ancak doğru bir yol tutturduk ve hedefe giden yolda hızla ilerliyoruz. Çok kısa sürede bu yaptıklarımızla, bu birliktelikle, Sayın Valimizin önderliğiyle, Adana kısa süre içinde çok güzel günler yaşamaya başlayacaktır. Adana’nın tanıtımı için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Söz konusu Adana’ysa gerisi teferruattır. Konu Adana ile ilgiliyse akan sular durur.

Adana’ya gelin, ciğerimi yiyin

Başkan Zeydan Karalar, Belemedik’e yapılan Lezzet Treni aktivitesini de hatırlattı ve oraya giden, doğanın güzelliğini gören bir turistin, bir daha geleceğinden ve başkalarını da getireceğinden emin olduğunu söyledi.
Başkan Zeydan Karalar, sosyal medya mensuplarıyla yaptığı röportajlarda ise, Lezzet Festivali’ne katılım çağrısı yaptı ve nefis ciğer kebabına atıfta bulunarak; “Adana’ya gelin, ciğerimi yiyin” dedi.

About Post Author