23 Nisan’da sağlıklı nesiller, sağlıklı gelecek adına anlamlı etkinlik

Diş Hekimi Mert Ekici, Adana Valiliği Adana Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan, yaşları 7-12 arası 75 çocuğa diş taraması gerçekleştirdi.

 Diş Hekimi Mert Ekici’nin yaratıcısı ve uygulayıcısı olduğu proje etkinliğinde çocuklara diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı, dişlerin çürümesini önlemeye yönelik flor uygulaması gerçekleştirildi. Diş Hekimi Sevim Nergiz, Diş Hekimi Mert Ekici’ye projede destek verdi. Projede Biz De Varız Destekleme Derneği ile JCI Adana iş birliği yaptı.

Dişlerinde sorun olan çocuklar bulunduğunu, tedavi için ilgili kurumlarla iletişime geçileceğini belirten Diş Hekimi Mert Ekici, insan sağlığının ağızda başladığını belirterek, “Yurtta kalan 75 çocuğumuzun diş taramasını gerçekleştirdik. Dişlerinde sorun olan çocuklarımızın tedavisi için ilgili kurumlarla iletişime geçeceğiz. 21 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizi fırsat bilerek, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Ülkemizin geleceği ve sağlıklı nesiller adına böyle bir sosyal sorumluluk projesinin içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi planladığımız tarama faaliyetlerinin ikinci etabıyla, farklı yaş gruplarında ve huzur evinde benzer sosyal sorumluluk etkinlikleriyle ilgili Adana Valiliği ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile temas halindeyiz” dedi.

Çocuklar gün boyu eğlendi

Sosyal Sorumluluk Etkinliği kapsamında Gökçeli’nin sponsor olduğu yemek programı ve İyilik İçimizde grubunun yüz boyama faaliyeti ile palyaço gösterileri ve balonla oyuncak yapma etkinlikleri güne renk kattı. Ayrıca DJ müziği ile çocuklar gün boyu dans etti.

About Post Author