19 Eylül Gaziler Günü Muğla’da Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün 98. yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü, Muğla’da törenle kutlandı.

Muğla Valisi Esengül Civelek, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.

Atatürk Anıtı’na Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü ve Gazileri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Muğla Temsilciliği çelenkleri koyuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene Vali Civelek’in yanı sıra,  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Süleyman Girgin, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek,  Vali Yardımcıları, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş,  Muğla Şehitleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği temsilcileri ve üyeleri, gaziler ve yakınları, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Törenin ardından Vali Civelek ve beraberindekiler şehit aileleri, gaziler ve aileleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi. Daha sonra, şehitler ve ebediyete intikal eden gaziler için Kurşunlu Meydanında mevlüt okutuldu, vatandaşlara lokma ikramında bulunuldu.

About Post Author