Adana Büyükşehir Belediyesi asfaltsız yol bırakmama adına kararlı ilerliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi asfaltsız yol bırakmama adına kararlı ilerliyor

Zeydan Karalar, “Koronavirüs dünyayı durdurdu, bizi durduramadı.”

Adana Büyükşehir Belediyesi kent genelinde asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler Çukurova ilçesinde yer alan 80. Yıl Bulvarı ve otoban bağlantı yolunda yenileme çalışmalarına başladı. Ayrıca Tekel Caddesi, Orta Ölçekli Sanayi Sitesi ve Aşıklar Caddesi’nde asfalt kaplama çalışmaları tamamlandı. Başkan Zeydan Karalar, 80. Yıl Bulvarı’ndaki çalışmaları inceledi ve bu yıl 2 bin km olmak üzere, dönem sonuna kadar asfaltsız yol bırakmamayı hedeflediklerini açıkladı.

KORONAVİRÜS DUNYAYI DURDURDU BİZİ DURDURAMADI

  1. Yıl Bulvarı’nda çalışmaların gerçekleştirildiği bölgede inceleme yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Koronavirüsünden önce ASKİ ve Büyükşehir’de altyapı çalışmaları ağırlık kazanmıştı. Bütün dünyayı durduran koronavirüs bizi durduramadı ama biraz yavaşlattı. Adana’nın eksiği var ve çok yoğun çalışmamız gerekiyor” dedi.

ASFALTLANAN YOLA İKİ ADET DE ALTGEÇİT YAPILACAK

  1. Yıl Bulvarı’nda yapılan asfalt çalışmasıyla ilgili bilgi aktaran Başkan Zeydan Karalar, “Şu anda çalışma yaptığımız 80. Yıl Bulvarı önemli bir bulvar. Bu noktada TEM’e giriş var. Yol istenilen kalitede olmayınca ciddi sıkıntılar yaşanıyordu. Kısa sürede tamamlayacağımız çalışmanın ardından buranın trafiği rahatlayacak. Bu noktadan TEM’e girmek isteyen ve TEM’den çıkmak isteyen vatandaşlarımızın işi daha kolay ve rahat olacak. Böylece Kenan Evren Bulvarı’nın trafiği de rahatlayacak. Bu bölgeye iki adet altgeçit yapmayı planlıyoruz. Bu dönem onu da yapacağız” diye konuştu.

DÖNEM SONUNA KADAR BOZUK YOL BIRAKMAMA HEDEFİMİZ VAR

Yapılan yolların sağlamlığına da dikkat çeken Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: “Biz yaptığımız işin kalitesini kontrol ediyoruz. Göz boyamak için, yapmış görünmek için iş yapmıyoruz. Yıllarca dayanacak yollar yapıyoruz. İşte burada yaptığımız iş bir kazaya kurban gitmezse, kazılmazsa 10 yıl dayanacak bir yol. Yıllarca tamirat görmeye gerek kalmayacak yollar yapıyoruz ki, yaptığımız yol miktarını artıralım. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken yaklaşık 9 bin km yol var. Neredeyse 7 bin kilometresi bozuk. Bu yıl 2 bin km yol yapmayı hedefliyoruz. Tamamını kaliteli yapıyoruz. Dönem sonuna kadar bozuk yol bırakmama hedefimiz var. İnşallah Koronavirüs gibi bir bela çıkmaz karşımıza ve biz programımızı uygularız.”

Öte yandan Tekel Caddesi, Orta Ölçekli Sanayi Sitesi içindeki yollar ve Aşıklar Caddesi’nde de asfalt kaplama çalışmaları tamamlandı. 80. Yıl Caddesi’nde ise asfalt çalışmasının ise çok kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.

YENİ DİZAYN EDİLEN OTOBÜS DURAKLARI ÇEŞİTLİ NOKTALARA YERLEŞTİRİLİYOR

Bir yandan asfaltlama çalışmaları ile kenti modern bir görünüme kavuşturan ekipler diğer yandan da vatandaşların otobüsleri rahat beklemelerini sağlamak için yeni otobüs durakları yerleştiriyor.  Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri de, yeni dizayn edilen otobüs duraklarını stadyum yoluna ve Karataş yoluna, önceden belirlenen noktalara yerleştirdi.

 

 

 

About Post Author